Son Dakika Haberler

SASİDER başkanı “iki projede kabul edilemez”

Ali Genç, Sarıyer’de yapımı için hazırlıkların yapıldığı iki proje ile ilgili konuştu.

SASİDER başkanı “iki projede kabul edilemez”
Okunma : 58 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Sarıyer’de aktif olarak faaliyet gösteren etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olarak gösterilen Sarıyer Sivaslılar Derneği başkanı Ali Genç Sarıyer’de yapımı düşünülen iki projeyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Otel-AVM Sarıyer’e ihanettir.

Sarıyer Merkezde bulunan otopark alanına yaplması düşünülen otelin Sarıyer’e ihanet olacağını belirten Ali Genç seçim zamanı siçim atmosferinden faydalanılarak alınan ruhsat ile birlikte Sarıyer’in merkezine yapılması için hazırlıklara başlanan otel projesinin kabul edilemeyeceğini belirtti. Merkeze yapılacak otel projesinin mevcut trafiğe yük bindirmesinin yanında aynı zamanda AVM’de olacak bu projenin Sarıyer esnafını bitireceğinin de dikkatini çekiyor.

Orman alanları inşaata açılamaz.

Yine Sarıyer sınırları içinde yapımı planlanıp hazırlıklar yapılan bir başka proje içinde konuşan Ali Genç Şunları belirtti. “Fatih ormanı park orman bölgesine yapılması düşünülen proje dünyanın hiçbir yerinde kabul görmeyecek projedir. Bu projenin önüne geçilmeli ve ilgili bakanlık tarafından eksiklerin tespit edilip, durdurulma kararına rahmen devam eden projenin derhal iptal edilmesi gerekilmektedir. Kamu yararına kullanılabilecek bu tür alanlarda bu yapılar kabul edilemez. Bu alanlar sadece elit bir kesimin kullanımına sunulmamalı. Yerel yöneticiler bu tip projeleri kabul etmeseler bile, bir şekilde kabul ettirilmekteler.

Herkesi göreve çağırıyoruz.

Ali Genç yaptığı açıklamada Sarıyer’de etkili olan siyasi parti başkanlarının ve yönetimlerinin bu iki projenin karşısında durması gerektiğini ve bu alanların kamu yararına hizmet vermesi için çalışmaların yapılmasını sağlamaları gerektiğini ifade ederek herkesi sorumluluk almaya davet etti.