Son Dakika Haberler

SASİDER yılın ilk toplantısında buluştu.

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) 2017'nin ilk toplantısında yılı değerlendirdi.

SASİDER yılın ilk toplantısında buluştu.
Okunma : 270 views Yorum Yap

Özellikle 2016’da Sarıyer’in en çok ses getiren ve dikkat çeken STK’sı olması ile öne çıkan Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) 2017’nin ilk toplantısında yılı değerlendirdi.

İstanbul Korupark tesislerinde başkanları Ali Genç‘in misafiri olarak bir araya gelen dernek yönetim kurulu 2016 değerlendirmelerini yaparken 2017 planlaması içinde fikir alışverişinde bulundu.

İyi bir yıl geçirdikleri konusunda hem fikir olan dernek yönetimi, 2017 yılında daha tabana yönelik çalımaları hayata geçireceklerini belirttiler.

Kısa bir zaman sonra yine Sarıyer merkezde yeni dernek binasına taşınacak olan SASİDER‘de 2017 hedefleri arasında öne çıkan iki önemli konu, tüm komisyonların kurularak tabana inileceği ve yine üye sayısının hız kesmeden devam edeceği konuşuldu.

Toplantının sürpriz konuğu ise toplantıdan habersiz olarak başkan Ali Genç’i ziyarete gelip fikir alışverişinde bulunan ve toplantının başlaması ile ayrılan MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç oldu. Sarıyer ve ülke gündemi üstüne fikir alışverişinde bulunan ikili Sarıyer’de ki siyasi atmosferi, belediyenin çalışmaları ve STK’lar konusunda ki fikirlerini paylaştılar.


MHP ilçe başkanının ziyareti sonrası ülke gündemininde tartışıldığı toplantıdan bazı başlıklar ile Başkan Ali Genç ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı açıklamalar şu şekilde oldu.

 

Referandumda tarafsız olacağız.

SASİDER içinde her renk ve anlayıştan siyasi düşünceyi barındırıyor olsa bile önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de siyasetten uzak duracak ve referandumda oyumuzun rengi ile ilgili bir çalışma içinde olmayacak bunla ilgili birliğimiz adına tarafsızlığımızı koruyacağız. Öyle ki yanlış anlamalara neden olamamak için dernek içinde dahi siyasi tartışmalardan uzak duracağız. Herkesin bir rengi tercihi mutlaka olacak, fakat bu derneğin görüşüymüş gibi aksettirilmeyecek.

Basınla ilişkiler.

Yerel basına olan ilgimiz ve desteğimiz artarak devam edecek, fakat derneğimizin ve dolayısı ile başkanımızın aktif olması vesilesi ile çıkan dedikodulara izin vermemek için basına verilecek beyanlara dikkat edilmesine rağmen bu anlayış daha hassas hale getirilecektir. Sivaslı Sarıyerliler olarak tabiki ilçemizle ilgi, ilçemizdeki Sivaslıların durumlarıyla ilgili konuşacak, beyanlar vereceğiz. Bunların takipçisi olacağız. Fakat bu beyanlarımızın geleceğe bir yatırım olarak aktarılmasına asla izim vermemeye çalışacağız.

Gücümüz birliğimizden geliyor!

Derneğimiz ülkenin siyasi atmosferininde uzağında bir beraberlik yakalamış durumda, ortak paydamız olan Sivaslılık ve Sarıyerlilik değerlerimiz bizi bütünleştirmektedir. Bu bütünlük içinde öncelikle hemşehrilerimiz, Sarıyerimiz ve Sarıyerliler sırasıyla bizim için ortak ve temel değerlerdir. Birlikteliğimizin verdiği güçle inanıyoruz ki Sarıyer’de ses getirecek değişimlere de imza atacak durumdayız. Bizi bu güne kadar önemsemeyen, dikkate alıp hemşehrilerimize gereken önemi vermeyen, Sarıyer’e fayda sağlamayan her kurum bu bütünlük ve birlik içinde gerekli tepkiyi alacaktır. Bundan kimse kuşku duymasın. Dün kendimize yakın bulup, Sarıyer’e faydalı gördüğümüz ve  desteklediklerimiz bulundukları kurumları yanlış yönetmeye başladıklarında da aynı oranda tepkiyle karşılanacaktır. Kamu kurumları milletin ortak alanlarıdır ve bu kurumlar halkın çıkarları için, doğru yönetilmelidir. Takipçisiyiz yaşananları ve yapılanları görüyoruz, duyuyoruz gerektiğinde de doğrular için sesimizi yükseltiyoruz, yükselteceğiz.

Ali Genç’ten dedikodulara cevap.

Dün olduğu gibi bugünde şunun altını özellikle çizmek istiyorum. Basında çıkan bazı haberlere, Sarıyer’de konuşulan dedikodulara ve verdiğimiz röportajlarda kelimelerin cımbızlanmasına kimse itibar etmesin. Dün söylediğimiz gibi bugünde şunun altını çizmek istiyorum, Ali Genç olarak ben siyasette hiçbir şeye aday değilim. Fakat Sarıyer’de bir hemşehrimizin belediye başkanı olmasını, kurumlarda Sivaslıların bizi temsil etmesini her zaman istiyor, bu yönde de çalımlarda bulunuyoruz. Sarıyer’de Sivaslıların nüfusu ortadayken bir dernek başkanı olarak bunu istememek sanırım Sivaslılara haksızlık olur.

2017 farklı olacak.

2017 yılı 2016’ya göre farkı olacak. 2016 yılında yaptığımız güzel çalışmalara ek olarak bu yıl öncelikle üye sayımızı istediğimiz noktaya getirmek istiyoruz. Üye sayımızın artmasıyla birliktede Sarıyer’de hak ettiğimiz yılın derneği başarımızı daha ileriye taşımak için kuracağımız komisyonlar ile çalışmalarımızı hem Sivaslılar hem Sarıyerliler adına daha faydalı hale getireceğiz. Sarıyer’de bulunan Sivaslı köy dernekleriyle iletişime geçip beraber hareket etme, onlara nası destek olacağımızın çalışmalarını hayata geçireceğiz.

Tüm Sarıyerlilerin derneğiyiz.

Sivaslılar olarak bir araya gelmiş olsak dahi, herkes şunu bilsin ki biz tüm Sarıyerlilerin derneğiyiz. SASİDER olarak yapacağımız çalışmalardan, yerel tercihlerimize, kamu kurumları üstünde ki denetlememizden, onlara vereceğimiz desteğe kadar her şeyi Sarıyer ve Sarıyerliler için yapacağız. Hak eden tarafımızdan takdir edilirken, yanlışlar ve sorunlarda yine tarafımızca hiç bir hesaba girilmeden Sarıyer için dellendirilecek, takip edilecektir. 2017 yılının ülkemiz, Sivaslılar, Sarıyerimiz ve derneğimiz için birlik ve beraberlik içinde güzel günler getirmesini diliyoruz.

Sarıyer Gözlem

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)