Son Dakika Haberler

SASİDER’den Birlik ve Beraberlik İftarı.

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar davetini Korupark İstanbul'da gerçekleştirdi.

SASİDER’den Birlik ve Beraberlik İftarı.
Okunma : 171 views Yorum Yap

Sarıyer’in etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olan  SASİDER’in iftarında ülkenin siyasi atmosferinin tersine, birçok farklı görüşten siyasetçi, sivil toplum kuruluşu, dini temsilci, farklı mezhepten kişiler yanı sıra, milletvekilleri, bürokratlar, spor kulübü yöneticileri, farklı partilerden meclis üyeleri, emniyet müdürleri, muhtarlar, engelliler ve şehit aileleri ile birlikte özel bir davetli topluluğu bir araya geldi.

İftar’dan önce okunan kuran ile birlikte oruçlarda barış, kardeşlik ve ülkenin huzuru için edilen dualarla açıldı.

Mevlana felsefenin hakim olduğu gecede Kuran okunup, sema gösterisi sunuldu. AKP, CHP ve MHP İlçe Başkanları aynı masayı paylaşırken, kaymakam, belediye başkanı ve milletvekilleri de bir başka masada iftar yaptı.

2000 kadar kişinin yer aldığı iftarda SASİDER başkanı Ali Genç, “On bir ayın sultanı Ramazan’ı Şerif’e ulaşmanın, soframızda ekmeğimizi paylaşmanın sevincini, mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bir araya gelip kardeşlik ve huzur için dua edip oruçlarını bu niyetle açan herkesin oruçları kabul olsun, ramazan ayının tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum ” dedi.

“SARIYER İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ SEVE SEVE YAPACAĞIZ”

Tabiatı, doğası, ormanları ve Boğaz’ın incisi sahilleriyle İstanbul’un yükselen değeri Sarıyer’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Genç şöyle devam etti:

“Bugün bizleri katılımlarıyla onurlandıran siz değerli misafirlerimize yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Ramazan birlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularının en çok iç içe girdiği ve yaşandığı, maneviyatın tüm insanlığı buram buram sardığı, yetim ve öksüzün başının okşandığı, muhacirlerin korunup gözetildiği, zekat ve fitrelerimizi ihtiyaç sahiplerine vererek manevi olarak arındığımız, içinde bin aydan daha kıymetli Kadir Gecesi’ni müjdeleyen mübarek bir aydır. Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak Sarıyer’de yaşayan yaklaşık 70 bin hemşerimizle, 400 bin Sarıyerli kardeşimiz bu coğrafyada kader birliği yaparak bir bütün oluşturmuştur. Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak güzel ilçemizin yaşanabilir bir belde olması için üzerimize düşen her ne varsa yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Vatanı için şehit düşen askerlerimize ve emniyet güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şimdiden, idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi ve bayramınızı tebrik ediyorum.”

Ali Genç’ten sonra, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eski AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan da iftara katılanları selamlama konuşmasında bulundular.

İftar programı protokol ve SASİDER yönetiminin topluca çektirdiği resimden sonra son buldu.

Sarıyer Gözlem

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)