Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

SASİDER’den darbeye karşı ortak tavır.

SASİDER'den darbe girişimine ve darbe girişimine bulunanlara karşı basın açıklaması.

SASİDER’den darbeye karşı ortak tavır.
Okunma : 61 views Yorum Yap
besiktasbelediyesi

Sarıyer’in etkili Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER)15 Temmuz Cuma günü yapılmak istenen darbeye karşı yönetim olarak ortak tavır göstermek üzere olağan üstü toplandı.

İçinde barındırdığı farklı siyasi görüşlerle toplumsal olaylara ve değerlere beraber refleks veren SASİDER yönetimi olağan üstü toplantı çağrısıyla darbe girişimi ile ülkenin parlementer sistemine, cumhuriyetine ve demokrasisine yapılan saldırıyı kınarken hayatını kaybedenler için taziye, yaralananlar için acil şifalar dilediler.

Toplantıda ortak bir basın bildirisi başkan Ali Genç tarafından okunurken kendileri adına önemli olan bir ayrıntıyı da basına ve toplantıya katılanlara aktardılar. Bu ayrıntıyı aktarırken herhangi bir ayrımcılık gütmediklerini belirttikleri ayrıntıda Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas’ta yine bu darbe girişimine karşı hayatlarını feda edenlerin %30’u kadarının Sivaslı olduğunun dikkati çekildi.

İşte toplantıda okunan basın bildirisi.

15 Temmuz günü vatanımız ve demokrasimize yapılan bu kanlı terör saldırısı bizleri derinden sarsmıştır. Vatanımıza, Demokrasimize ve Cumhuriyetimize yapılan bu saldırıyı esefle ve nefretle kınıyoruz.

Şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekiyor ki;

Demokrasi ve Cumhuriyete inanmış biz vatan evlatları yaşadıkça Demokrasimize ve Cumhuriyetimize yapılacak her türlü terör ve benzeri müdahalelerin başarı şansı asla olmayacaktır.

Ülkemizin huzuru ve barışı için nefes alan bizler, vatanımız ve demokrasimiz için canlarımızı feda etmekten asla geri durmayacağız. Ümidimiz odur ki; tarihi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış olan cunta meraklısı vatan hainleri bugün bu emellerine ulaşamadıkları gibi yarın da fırsat bulamadan en kısa sürede temizlenecek ve hak ettikleri cezayı bulacaklardır.

Vatan ve bayrağı için gözlerini dahi kırpmadan şehit olmuş kahraman polis, asker ve halkımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yararlılara da acil şifalar diliyoruz.

Temellerinin Sivas’ta atıldığı Cumhuriyetimize ve Demokrasimize canlarımız pahasına bağlı kalacağımızı bildirir saygılar sunarız.

 

 

 

 

sariyerbelediyesi