Son Dakika Haberler

Seçim bitti, yıkımlar başladı!

AK Parti’nin zaferle çıktığı 1 Kasım seçimlerinden sadece bir gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer’de yıkımlar için düğmeye.

Seçim bitti, yıkımlar başladı!
Okunma : 42 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

AK Parti’nin zaferle çıktığı 1 Kasım seçimlerinden sadece bir gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer’de yıkımlar için düğmeye.

AK Parti’nin zaferle çıktığı 1 Kasım seçimlerinden sadece bir gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer’de yıkımlar için düğmeye bastı. Yeni Mahalle’ye bağlı Havantepe bölgesinde yaklaşık 50 gecekondunun yıkılması ve tahliye edilmesi için seçimden sadece bir gün sonra yazışma başlatıldı. TapusuBaşbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü‘ne ait olan Yeni Mahalle 730 ada 2 parseldeki 6.642 metrekarelik arazide işgalci konumundaki tüm gecekonduların yıkılması için Sarıyer Kaymakamlığı’na resmi yazı gönderildi.

SEÇİMDEN SADECE BİR GÜN SONRA YIKIM YAZISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün Sarıyer Yeni Mahalle’deki 50 gecekondunun yıkımıyla ilgili resmi yazışmayı 1 Kasım seçiminden sadece 1 gün sonra başlatması dikkat çekti. Sarıyer Kaymakamlığı’na 2 Kasım tarihinde 190468 sayılı resmi yazı gönderen Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Sarıyer’deki bu gecekonduların tahliye edilmesini ve yıkım işleminin yapılmasını istedi. Vakıflar Genel Müdürlüğü‘nün arazisini işgal eden evlerin yıkılması için Büyükşehir Belediyesi’nden gönderilen yazı üzerine harekete geçen Sarıyer Kaymakamlığı da Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’ne bir yazı göndererek yıkım konusunda tüm tedbirlerin alınmasını istedi.

SADECE TEKERLİ SANDALYEYE MAHKUM VATANDAŞIN EVİNİ YIKMIŞLAR

Kaymakamlık tarafından gönderilen 4 Kasım tarihli yazıda yıkıma direnen ve olay çıkartan kişiler hakkında işlem yapılması için gerekli çalışmanın yapılması da istendi. Yazıda ayrıca gerekli görülmesi halinde Çevik Kuvvet çağrılması ve takviye kuvvet de istenebileceği belirtildi. Bu arada Sarıyer Kaymakamlığı’nın gönderdiği yazıyla ilgili Havantepe’de 5 Kasım tarihinde yapılan yıkım işleminin şimdilik sadece tekerlekli sandalyeye mahkum engelli Kazım Ersöz’ün evinin yıkılmasıyla sonuçlanması dikkat çekti. Sarıyer Gazetesi‘nin ortaya çıkardığı aşağıdaki o belgeye göre oysa yıkım kararının aynı parselde bulunan 50 gecekondu için alındığı anlaşılmış oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin resmi yazısı nedeniyle önümüzdeki günlerde söz konusu parselde bulunan 50 gecekondunun da belediye ekiplerince yıkılacağı öğrenildi.

Kaynak:  Sarıyer Gazetesi 

besiktasbelediyesi