Son Dakika Haberler

Serra Yılmaz İtalya’da en iyi kadın oyuncu seçildi 

Türk sinemasının İtalya’daki temsilcisi Serra Yılmaz en iyi kadın oyuncu seçildi.

Serra Yılmaz İtalya’da en iyi kadın oyuncu seçildi 
Okunma : 85 views Yorum Yap

İtalya’da tiyatro sanatı için prestijli bir yeri bulunan ödüllerin dağıtıldığı Premio Persofone 2016 töreni geçtiğimiz günlerde yapıldı. Serra Yılmaz, İtalyan tiyatro sanatının en prestijli ödüllerinden birini aldı.

Premio Persefone 2016 ‘da deyim yerindeyse bu yıl Türk rüzgarı esti. Serra Yılmaz en iyi kadın oyuncu ödülüne değer bulunurken, Elif Şafak’ın “Baba ve Piç” adlı romanından tiyatroya uyarlanın “La bastarda di Istanbul” adlı oyun ise “en iyi performans” ödülünü aldı.

 

Premio Persefone 2016 ödül töreni Persephone Tiyatrosu’nda düzenlendi. XV. PREMIO PERSEFONE ödülleri için bu yıl “tiyatro, sinema ve edebiyat arasındaki ilişkiyi” teması belirlendi. Ödül dağıtımında da bu tema üzerinde duruldu. Tiyatroya edebiyattan uyarlanan oyunlar değerlendirilmek suretiyle ödüller dağıtıldı.

 

Serra Yılmaz’ın ödül fotoğrafını ise Instagram’da paylaşan yönetmen Ferzan Özpetek oldu. Ferzan Özpetek ve Serra Yılmaz’ın yakın dostlukları biliniyor. Her iki sinema sanatçımız da İtalya’da önemli işlere imza atarlarken, sanat hayatlarının önemli bir bölümünü de orada geçiriyorlar.

Kaynak: Serra Yılmaz İtalya’da en iyi kadın oyuncu seçildi – Cumhuriyet Kültür-Sanat Haberleri