Son Dakika Haberler

Şimşek, Erdoğan’ın tehdit ettiği AB’yi savundu: Ne çöküşü, başarı hikayesi! 

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Yeni Şafak yazarının “AB çökerken Türkiye ile ilgili oturum yapmak” başlıklı yazısını alıntılayıp, Erdoğan’ın açıkça tehdit ettiği AB’yi savundu

Şimşek, Erdoğan’ın tehdit ettiği AB’yi savundu: Ne çöküşü, başarı hikayesi! 
Okunma : 60 views Yorum Yap

AP’nin Türkiye ile müzakereleri durdurma kararı almasının ardından Tayyip Erdoğan söylemini sertleştirirken ve Avrupa’yı açık açık tehdit etme yoluna giderken, AKP içindeki çatlaklar da büyümeye başladı.

Nihat Zeybekci, Numan Kurtulmuş derken Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Erdoğan’ın açıkça tehdit ettiği AB’yi savundu.

Twitter’da, Yeni Şafak yazarı Merve Şebnem Oruç’un “AB çökerken Türkiye ile ilgili oturum yapmak…”başlıklı yazısını alıntılayan Şimşek, “AB çökmüyor! Tam aksine büyük bir başarı hikayesi. Yaklaşık 510 milyon insan huzur ve refah içinde yaşıyor” dedi.

Şimşek, çıkışını şöyle sürdürdü:

mehmet_simsek_tweet

Önce Zeybekci, ardından Kurtulmuş

Erdoğan ile ilk ters düşen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci olmuştu. Zeybekci, dün (24 Kasım) Meclis Sanayi Komisyonu’nda “OHAL’i istemiyorum kardeşim, daha fazla uzatılmasın” diyen ve Erdoğan’ın eleştirdiği Merkez Bankası politikalarını övmüştü.

ZEYBEKCİ’DE BİR ‘TERSLİKLER’: “OHAL’İ İSTEMİYORUM, MERKEZ BANKASI BAŞARILI”

Bugün ise Londra’da konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin Batı’dan uzaklaşmadığını ileri sürmüş, Erdoğan’ın açıkça tehdit ettiği AB için “Batılı kurumların desteğine ihtiyacımız var” demişti.

Kaynak: Şimşek, Erdoğan’ın tehdit ettiği AB’yi savundu: Ne çöküşü, başarı hikayesi! | Sendika.Org