Son Dakika Haberler

Sırada Cumhuriyet var!

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, bugünkü yazısında Cumhuriyet gazetesine de kayyum atanacağını iddia etti.

Sırada Cumhuriyet var!
Okunma : 80 views Yorum Yap

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, bugünkü yazısında Zaman gazetesine kayyum atanmasının ardından Cumhuriyet gazetesini hedef alarak “Yarın aynı şey Cumhuriyet Gazetesi’ne de yapılacak” dedi.

“Bakmayın siz şimdi Can Dündar’ın AYM darbesiyle serbest kaldığına” diyen Ersoy Dede, şöyle devam etti:

“İŞİN CAN DÜNDAR’LA SINIRLI KALACAĞINI MI ZANNEDİYORSUNUZ?”

“Yarın mahkeme yapılanın bir casusluk faaliyeti olduğuna hükmederse.. Arkasındaki yabancı gizli servisleri deşifre ederse.. Yargıtay kararı kesinleştirirse.. Kararına sadece MİT TIR’ları ihanet dosyasını değil, Misal Celâl Kara adlı firarinin ‘1 Numara Erdoğan’ sözünü manşete çekmesini.. Ya da Reyhanlı’daki terör saldırısında MİT ve Devleti suçlayan yayınları da koyduğunda.. PKK terör örgütüne dokunmayan yayınları delil olarak dosyaya eklediğinde.. PKK’nın kalkışma çağrılarına propaganda desteği verdiği ortaya çıktığında.. İşin Can Dündar’la sınırlı kalacağını mı zannediyorsunuz?.”

“CUMHURİYET GAZETESİ DE KURTULAMAYACAK”

Ersoy Dede, “Bakın tutuksuz yargılanmasına karar verilen Ekrem Dumanlı gitti. Gazetesi kurtuldu mu sanki?..” diyerek yazısını şöyle sonlandırdı:

“Cumhuriyet Gazetesi de kurtulamayacak.. Bundan böyle gözümüzün içine baka baka terör örgütü propagandası yapamayacaksınız..”

Kaynak: Ersoy Dede: Sırada Cumhuriyet var!