Son Dakika Haberler

Siyasete kurban etmeyin!

İstanbul'un balık ihtiyacının büyük bir kısmını karşılıyan Sarıyer'de balıkçılar siyasete kurban ediliyor.

Siyasete kurban etmeyin!
Okunma : 91 views Yorum Yap

İstanbul’un balık ihtiyacının büyük bir kısmını karşılıyan Sarıyer’de balıkçılar siyasete kurban ediliyor.

Balıkçılığın başkenti unvanını hak edecek kadar balık avlanan ve bu özelliği ile İstanbulu’un önde gelen ilçesi olan Sarıyer’de balıkçıların çilesi bitmek bilmiyor.

Sarıyer’de modern ve ihtiyacı karşılayacak bir çarşıya ihtiyaç duyan Sarıyer’li balıkçılar Sarıyer’de siyasetin yarattığı çekişme nedeniyle bir türlü özlemini duydukları balıkçılar çarşısına kavuşamıyorlar.

Sarıyer Belediyesi Şükrü Genç başkanlığında konuyu masaya yatırıp ysorunu çözmek ve balıkçıların arzuladıkları çarşıya kavuşmasını sağlamak için çeşitli adımlar atsa da tüm girişimler Boğaziçi yasası nedeniyle İBB’den döndü. Bir çok yapılaşmaya ruhsat veren İBB siyasi nedenlerden dolayı Sarıyer Belediyesi’nin bu hamlesine engel olmakta Sarıyer’li balıkçılarda özlemini duyduğu modern bir tesise kavuşamamaktalar. İşin sonunda tüm çekişmelerden zarar gören ise balıkçılar olmakta.

Son zamanlarda CHP ilçe başkanlığının AKP ilçe başkanlığına çağrısı ve Sarıyer Belediyesi ile İBB’ye yapılan öneriler umuyoruz ki ilerleyen günlerde karşılığını bulur ve siyasi çekişmeler bir tarafa bırakılarak Sarıyer’in önemli sorunlarından biri haline dönen bu problem el birliği ile ortadan kaldırılır ve Sarıyer madern yapısı ile balıkçılar çarşısına kavuşur.

Sarıyer Gözlem olarak beklentimiz, Sarıyer’in gelişmesi noktasında yapılacak bu çarşı İstanbul’un diğer tüm ilçelerine Sarıyer’i balık satan bir merkez haline getirecek bir adım atılmasıdır.

Bu adım ile balıkçılık konusunda önemli bir konuma sahip olan Sarıyer bu alanda ekonomik olarakta Sarıyer halkına çok önemli bir gelir kapısı olacaktır.

Sarıyer Gözlem olarak bu konu hakkında daha derinden ve çözüme odaklı girişimlerde bulunup tüm gelişmeleri yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Sarıyer Gözlem.