Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Son Dakika İBB Bahçeköy’de süt dağıttı

Halk süt bugün Sarıyer’in birçok noktasında, birçok çocuğa ulaşmaya devam ediyor.

Son Dakika İBB Bahçeköy’de süt dağıttı
Okunma : 151 views Yorum Yap
besiktasbelediyesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesi verdiği vaatlerden “Halk süt” projesi, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde hayata geçmişti. Halk süt bugün Sarıyer’in birçok noktasında, birçok çocuğa ulaşmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinden önce çocuklar için anlamlı bir proje olan “Halk süt” projesini hayata geçireceğini söylemişti. Verdiği sözü 16 Ekim 2019’daki Dünya Gıda Günü’nde yerine getiren İmamoğlu, “Bir yanda temel beslenme ihtiyacının karşılanamaması gibi çok ağır bir sorun yaşanırken, bir yandan da aşırı lüks, israf, şatafat dolu bir tüketim hayatı yaşanıyorsa, o şehirde toplumsal barış ve huzur yara alır. Birlik, kardeşlik, dayanışma duyguları azalır. Buna izin veremeyiz. Bir şehir en önemli kaynağı olan insana, gençlere ve çocuklara yatırım yapmayı ihmal ederse, doğaya ihanet ederse o şehrin geleceği kalmaz. İşte biz bunun için varız. Bizim odağımız kente özen, insana saygı! Henüz yolun çok başındayız. Henüz bunlar başlangıç. Ne demiştik? İstanbul’a Yeni Başlangıç demiştik. Dediklerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. Başaracağız. Mazeretimiz yok, çok çalışacağız ve mutlaka başaracağız. Ama çocuklarımızdan da beklentilerim var. Çok süt içsinler. Çok spor yapsınlar. Ben çok süt içtim, çok çalıştım, böyle oldum. Süt bizden, içmek, güçlenmek ve çalışmak onlardan.” demişti.

HALK SÜT BAHÇEKÖY’DE

Dağıtılmaya başladığı günden bu yana İstanbul’un birçok noktasına ulaşan Halk süt, Sarıyer’in de birçok noktasında çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Sarıyer’in Bahçeköy Kemer Mahallesi’nde 153’ü arayarak müracaat eden ailelere İBB’nin halk süt aracı aylık süt dağıtımı yaptı. Vatandaşların İBB’nin bu uygulamasından ve hızlı hizmetinden memnun olduğu öğrenildi.

sariyerbelediyesi