Son Dakika Haberler

Sosyal medyayı sallayan ‘EVET’ konuşması

Sosyal medyada gündem oldu: Kimsenin anlamadığı 'evet' konuşması!

Sosyal medyayı sallayan ‘EVET’ konuşması
Okunma : 43 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

 

AKP’nin ‘Evet’ çadırında yapılan bir sokak röportajı sosyal medyada gündem oldu. Başkanlık sistemini savunan kadının verdiği örnekler, izleyenler anlayamadı.

‘HALKIN SEÇTİĞİ KRAL’

“Bilirsiniz, dünyada da kanıtlanmış bir şeydir; Kraliyetler hep demokratik olarak gösterilir. Yani sistem rejimle değişmiyor. Özellikle Cumhuriyet yine aynı şekilde kalıyor. Bunu bilmiyor insanlar. Ama sistemi değiştirerek şunu yapmaya çalışıyoruz. Mesela Kraliyet’te nasıl yürüyor çünkü bürokrasi yok.

Adam oyunu verdiği zaman halkın seçtiği bir kralım ben diyor” ifadelerini kullanan kadın, “Halk buna karar verdi dolayısıyla onların istediği şeyi getirebilirim diyor. Ve bürokratik aşamaları geçerek, kendi işine odaklanıyor. Mevcut sistemde başbakan yok, istediğimiz sistemde başbakan yok. Herkesin söylediğine göre başbakanla cumhurbaşkanı kavga etmeyecek. Bence daha önemli bir şey var başbakan bakanlara emir veriyordu. Mesela mevcut sistemde Ak Parti var. Ak Parti diyordu ki bakana benim politikam var buna uymak zorundasın diyordu. Ama şimdi öyle diyemeyecek. Çünkü bir başbakanı yok. Ak Parti’nin bir başbakanı olmadığı için, işini gerçek anlamda yapan bakanlar, bakanlıklara geldiği için herkes prensipli bir şekilde işine yönelecek” dedi.

besiktasbelediyesi