Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Soylu, Demirtaş’ı tehdit etti: Orayı kafana yıkarız!

Tansu Çillerin eski gözdelerinden, bin operasyoncu Mehmet Ağar'ın halefi ve şimdiki AKP Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, HDP ve Kürtleri tehdit etti. Teşkilatlarının bölgede tehdit edildiğini savunan Soylu, 'Sana söylüyorum Demirtaş, buradan Türkiye'ye ilan ediyorum, orayı kafana yıkarız senin' şeklinde konuştu.

Soylu, Demirtaş’ı tehdit etti: Orayı kafana yıkarız!
Okunma : 59 views Yorum Yap

HDP’yi şiddetle arasına mesafe koymamakla eleştiren AKP, HDP’yi “bölgeyi başınıza yıkarız” sözleriyle tehdit etti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş’ı ve HDP’yi hedef aldığı konuşmasında özellikle AKP teşkilat başkanı olduğunu vurgulaması dikkat çekti.

Soylu, partisinin Yeşiltepe Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında yaptığı konuşmada, AKP’nin sıradan bir parti olmadığını Türkiye’nin gücü, kudreti, rengi olduğunu savundu.

Yeni anayasa için AKP’nin birinci parti olması gerektiğini savunan Soylu, “Yeni anayasayı gerçekleştireceğiz, bunun için aziz milletimizin desteğine ihtiyacımız var. Göreceksiniz yeni anayasa ile Türkiye bütün hedeflerine ulaşacak. Eski anayasa Türkiye’nin ilerlemesini engellemektedir. Çok çalışmalıyız, gayret göstermeliyiz. AK Parti’yi Türkiye’de sandıklardan birinci olarak çıkarma gayretini hep birlikte ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın “Kürt sorunu demek bölücülük ve ayrımcılıktır, ortada bir masa yok” sözlerine rağmen, “Çözüm sürecine devam edeceğiz” şeklinde konuşan Soylu, “Biz bu ülkede anaların neler çektiğini biliyoruz. Hiç kimse endişe duymasın o Demirtaş bize vız gelir tırıs gider. Biz onunla perde arkasında el sıkışan partilerden falan değiliz. Buradan söylüyorum, onları da uyarıyorum, AK Parti’nin teşkilat başkanıyım, Güneydoğu’da bizim teşkilatlarımızı seçim kampanyası başladığından itibaren tehdit ediyorlar. Güneydoğu’da AK Parti’den başka HDP’nin karşısında mücadele eden bir siyasi parti var mı? Nerede o ‘Türkiye’nin 785 bin kilometrekaresinde varım’ diyenler? Türkiye’nin batısında, doğusunda, kuzeyinde de güneyinde de AK Parti var. AK Parti, ay yıldızlı bayrağımız ile AK Parti bayrağını bir araya getirip sallıyor” dedi.

HDP’yi ve Kürtleri tehdit eden Soylu, “Buradan Demirtaş’a söylüyorum. Haddinizi, hukukunuzu bilin. Bir daha bizim teşkilatlarımıza ait el altından bir tehdit duyarsak, söylüyorum sana Demirtaş, buradan Türkiye’ye ilan ediyorum, orayı kafana yıkarız senin” dedi.

Bir dönem Tansu Çillerin klişeleri arasında yer alan “çakıl taşı” edebiyatına yeniden sarılan Soylu, “Kimsenin endişesi olmasın AK Parti iktidarda olduğu sürece, Recep Tayyip Erdoğan devlet başkanı olduğu sürece bu ülkenin tek çakıl taşını bile kimse koparamaz” sözleri dikkat çekti.

SOYLU’NUN DYP’Lİ MAZİSİ
HDP’yi “bölgeyi başına yıkmakla” tehdit eden ve AKP’nin şimdiki teşkilat başkanı ile Genel Başkan Yardımcısı olan Soylu, 1990’lı yıllarda Kürt coğrafyasını kana bulayan Çiler siyasetinden geliyor. 1987-1990 yılları arasında, DYP İstanbul İl Teşkilatı’nın Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve teşkilat başkanlığı görevini üstlenen Soylu, 1999’da İstanbul İl Başkanlığı görevine geldi ve 2002 genel seçimleri öncesi milletvekili adayı oluncaya kadar bu görevi yürüttü.

AĞAR’IN HALEFİ
Soylu, Doğru Yol Partisi’ndeki önemli görevlere getirildiğinde o dönemin parti Genel Başkanı ve İstanbul milletvekili olan Tansu Çiller´in partili genç gözdelerinden olmuştu. DYP’nin 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri öncesinde ANAP’la birleşme çabaları esnasında Demokrat Parti ismini alarak girdiği seçimlerde baraj altında kalması sonrasında Mehmet Ağar’ın istifasının ardından yapılan olağanüstü genel kurulun üçüncü turunda Soylu, geçerli 800 oyun 529’unu alarak genel başkanlığa seçildi.

Soylu 12 Referandumuna destek vererek AKP’nin dikkatini çekerken, 5 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşen AKP Genel Merkezi’nde genişletilmiş grup toplantısında düzenlenen törenle resmi olarak AKP’ye katıldı. 30 Eylül 2012’de AKP MKYK’sına seçildi, müteakiben AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. (DİHA)

sariyerbelediyesi