Son Dakika Haberler

Şükrü Başkan’dan Adaylık Çıkarması.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için adaylığının kesinleşmesinin ardından İlçe parti binasında kendisini bekleyen yüzlerce Sarıyerliyle buluştu.

Şükrü Başkan’dan Adaylık Çıkarması.
Okunma : 949 views Yorum Yap

Adaylığı Parti Meclisinden oy birliği ile çıkan ve resmen 3. dönemi için CHP’nin Sarıyer Belediye Başbakan Adayı olarak açıklanan ve Sarıyer’de bir çok kişinin söylemi ile “Sarıyer’in Başkanı” Şükrü Genç Büyükdere’de partililer ve halk ile buluştu.

Büyükdere CHP ilçe binası önünde toplanan yaklaşık 1500 kişiden oluşan kalabalık Şükrü Başkan’ı büyük bir çoşku ile karşıladı. İlçe binasının bulunduğu sokaklar iş saati olmasına rağmen dolarken caddeden geçen Sarıyerliler’de alkışlar ve destekleri ile çoşkuya katıldılar.

Halaylar ve horonlar eşliğinde ilçe binasında adaylığı kutlayan vatandaşların coşkusu tüm Sarıyer’i sardı. İlçe binasına yoğun bir ilgi ile geçen Şükrü Genç öncelikle İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve yönetimini ziyaret ederek kendilerine teşekkür edip, önlerinde beraber kazanılacak bir zafer olduğunu belirtip yollarının açık olduğunu belirti. İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’da 2. dönemdir yaptıklarının 3. dönem için kılavuz olacağını belirterek 3. dönem için de Sarıyer’i yöneteceklerinden kuşkularının olmadığını belirterek tüm partililere başarılar diledi.

Başkan Genç’i ilçe binasında İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Ayşe Çağlayan ve İlçe Başkanı Taner Tayfur da yalnız bırakmadı.

İlçe binası önünde kurulan sahneye İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve İYİ Parti temsilcileri ile birlikte çıkan Şükrü Genç, İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın açılış konuşması ve kendisini aday olarak çağırması ile karşısına çıktığı coşkulu halka şunları söyledi.

TEK BİR DOĞRU VAR

Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şükrü Genç bitmeyen bir sürecin bir sonraki perdesini aralıyoruz diyerek, “Ben belki olmayacağım ama içinizden biri, belki bir çocuk ileride bu bayrağı dalgalandıracak. Tek bir doğru var. O da hiç kimseye sen kimsin, sen nerden geldin, hangi partiye oy verdin demeden sağlanacak bir birliktelik. Tüm halk katmanlarının el ele verdiği o birlikteliği sağladığımız gün görevimizi tam olarak yapmış olacağız. Bu alanlardan, sokaklardan, mahallelerden; halkın, çocukların, yaşlıların, analarımızın, babalarımızın, bu toplumun cefasını çeken herkesin geleceği için yeniden adayım” dedi.

YAŞADIKLARIMIZ BİZLER İÇİN KILAVUZ OLMALI

Başkan Genç konuşmasına şu sözlerle devam etti, “Önemli olan alanda yaşadıklarını kılavuz haline getirmek. Eğer siyaset yapmak istiyorsanız sürekli sokakta olacaksınız. Bunu yaparsanız yolunuzu çok çabuk bulursunuz. Toplumumuzun değerleri var, bu toplumun kanıyla yazdıkları var, bu vatanın işgal sonrası geri alınış hikâyesi var. Oturup masa başında ben ne konuşayım demekle olmaz. İşte Çanakkale, işte Sakarya, işte Mustafa Kemal.

SORUMLULUĞUMUZ YÜKSEK

Farklı düşünceler, inanışlar olabilir ama ortak bir değer var. Vatan varsa gerisi teferruattır. Yürekten inanacaksınız. Biz inandık. Cumhuriyet Halk Partili olmayı parti şablonculuğu olarak almadık. 2009’da Sarıyer’in bir evladı olarak, ‘Bizim işimiz önce yerelde’ dedik. Burada yaptığımız her şeyin dünyanın farklı noktalarında konuşulacağını biliyorduk. Sorumluluğumuz çok yüksek. Her türlü yol haritamızı kullanmalıydık. Herkes bir diğerinin paydaşı olmalıydı. Bu işin tek başına olmayacağını biliyorduk. Sokaktaki çocuklar, analar, gençlerimiz bize çok büyük enerji verdiler. Dara düştüğümüz anda bizi çıkardılar.

YOLUMUZ ÇOK UZUN

İki partinin bir araya gelip kriterlerde anlaşması değil, kalpte anlaşması önemli. Yolumuz çok uzun. Yapmamız gereken çok şey var. 10 yıllık süreç içinde eksiğimiz yok mu? Olmaması mümkün değil. Önemli olan bunlarla yüzleşmek. Bunu da en iyi yolda yürüyenlerle yaparsın. Yolda yürüdüğümüz en büyük yoldaşlarımız kadınlar ve kucaklarındaki çocuklar. Yolumuzu birlikte yürüyeceğiz. Her dönemin başında inanarak söylediğim bir şey var. Sarıyer İstanbul’ un en huzurlu bölgesi seçildi. Türkiye istatistiklerinde başlarda yer alıyor. Bunda hepimizin payı olduğuna inanıyorum. Beraberliğimizi hiç bozmayacağız.

İKTİDARLIK GÜCÜNÜ BAŞKASININ ÜZERİNDE KULLANMADIK

Biz hiç bir zaman iktidar olma gücünü bir başkasının üzerinde kullanmadık. Çünkü Cumhuriyet Halk Partili olmak bunu gerektirir. Sabrımızı kaybetmemek zorundayız. Gönlümüzdeki sevgiyi hiç kaybetmeyelim. Açmadık kapı bırakmayacağız ama sırf gitmek için gitmeyeceğiz. Mahallelere giderken yürümek için yol lazımdı, bulmakta zorlanıyorduk. Belediyemizin emekçi kardeşleri artık her türlü yolu açtılar. Taşları sırtlarında taşıdılar. Daha kolay yürüme şansı ararken şimdi daha hızlı yürümenin şartlarını oluşturmamız lazım. Bizim yapmamız gereken yola çıkmak. Tüm demokrasi güçlerine içtenlikle teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)