Son Dakika Haberler

Şükrü Genç ile Salih Bayraktar arasındaki fark!

Sarıyer'de bişeyler değiştikçe birileri yerinde oturamıyor! Yerel seçim yaklaştıkça yerel oyunlarda sahneye konulmaya başlandı.

Şükrü Genç ile Salih Bayraktar arasındaki fark!
Okunma : 900 views Yorum Yap

Sarıyer’de bişeyler değiştikçe birileri yerinde oturamıyor! Yerel seçim yaklaştıkça yerel oyunlarda sahneye konulmaya başlandı.

1984 yılında ilçe belediyesi olan Sarıyer’de 2009 yılında ki CHP’li Şükrü Genç başkanlığındaki yaşanan devrimin yarattığı etki bazılarında olumsuz etki yaratmaya devam ediyor.

Bir yerel basında kaleme alınıp, yazımıza da ilham veren başlıktaki fark kısmına gelirsek. Doğrudur ki Şükrü Genç ile Salih Bayraktar arasında kıyas getirilmeyecek kadar büyük farklar vardır.

9,5 yıllık belediyecilik deneyimi ile siyasetin gerçek yaklaşımı üstünden halka karşı hiçbir ayrım ve ayrıştırıcı dil kullanmadan yaklaşan Şükrü Genç başkan, ikinci döneminde arttırdığı oy oranı ile bunu çok net bir şekilde kanıtlamıştır.

Bu teveccühü şımarıklığa çevirmeyen Şükrü Başkan ikinci döneminde Sarıyer’i bir marka yapma atılımını hızlandırarak sürdürmüştür. Yapılanlar şeffaf ve halkın hizmetine açık olarak Sarıyerlinin güler yüzüne yansımaktadır. Uzun uzun yazmaya gerek yok.

Fakat iki siyasetçiyi kıyaslayacak olursak, şunu net olarak söylemek gerek ki Şükrü Genç ve Salih Bayraktar arasında ki farklar son zamanlarda Sarıyer’de alana çok fazla sirayet etmiştir.

Üstelikte bu farklarla ilgili de Şükrü Genç özel bir çaba gösterme gereği bile duymamıştır. Bir tarafta yediden yetmişe herkese sevgi ve ilgi ile yaklaşan bir başkan varken diğer tarafta Sarıyerlinin yaşamını ilgilendiren sorunlarla ilgili kendisine sorulan sorulara tahammülü olmayan bir partinin idarecisi var. Sosyal medya da bunlarla ilgili çokça kanıt bulunmakta. Ben bir kaçını aktararak tezimi güçlendireceğim.

Şükrü Genç başkanın sokakta ki resmi çok net. Ayırt etmeksizin Yediden yetmişe herkese sevgi ve ilgi. “halk için halkla beraber” sloganı ile yaşamın içinde var olan sayın Genç, herkesin sevgilisi olmuş bir siyasetçi olarak kanıta ihtiyaç duymamaktadır.

Peki Salih Bayraktar Sarıyer’de alana nasıl yansımıştır? Bir iki örnekle bakalım.

Nisan 2018, yer Ayazağa: Ayazağa’da 124 ve 125 sokak olarak bilinen bölgede oturan 600’e yakın aile, tapularının verilmesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar tarafından engellendiğini belirterek eşine az rastlanır bir eylemle bir ilçe başkanını protesto eder. Bayraktar’a giden dernek yöneticileri ise azarlanarak kovulduklarını iddia ederler. Hatta sonrasında Bayraktar eylem yapan Ayazağalılar için “onlar halk değil” ibaresi ile herkesi şoke eder. Kötü muamele, mülkiyet sorununa duyarsızlık, halkın sorunlarına karşı negatif tutum ve yok sayma!

İşte konuyla ilgili tarafsız haber: Tıklayınız

Şükrü Genç ne yaptı peki? Aynı bölgede bulunan hak sahiplerine İBB’nin aksine uygun fiyatlarla tapularını dağıttı. Ayazağalıların tapularına kavuşmasını sağladı. Fark gerçekten büyük!

Mayıs 2018, yer Sarıyer: Sarıyer Spor kulübü kongresinde söz alan Bayraktar spor kulübünün kongresinde işi siyasete dökünce ortaklık karışır. Tepkilere karşı “zorunuza mı gitti” diye tepki veren Bayraktar’a verilen tepkiler artar ve Bayraktar salon dışına çıkar. Salonda tansiyon artar.

Şükrü Genç ne yaptı? Sarıyer Spor Kulübüne verdiği destekle kulüp gelişme kaydetti, gücüne güç kattı ve şu an bulunduğu grupta şampiyonluğun en büyük adayı durumunda. Taraftara verdiği desteği ise hiç bir dönemde hiç bir başkan yapmadı. Siyasete bulaşmayan gerçek Sarıyer taraftarına mikrofon uzatın bunu söyleyecektir.

Bunların dışında son zamanlarda “imar barışı” bilgilendirme toplantısı yapan Bayraktar hakkında sosyal medya da toplantılar sırasında katılımcılara karşı tutunduğu tavırlar ise çok konuşulan durumlar olarak kamuoyuna yansımakta. Sorulan sorulara verdiği cevaplar, halkı azarlayan tavırlara sosyal medyada bir kaç video da tanık olduğumu söyleyebilirim. Halkın sorularına net cevaplar veremeyen bayraktar üstüne bir de elinde bir piyango bileti, ya çıkarsa söylemi ile yerel seçimler öncesi yine halka vaadler sunuyor.

Peki Şükrü Genç ne yapıyor? Ak Parti tarafından çıkarılmasına rağmen büyük bir özen ve dikkatle “imar barışı”nı tüm kadrosu ile Sarıyer’de halka anlatıyor, büyük bir sabır ve ilgi ile tüm soru ve görüşlere cevap veriyor. Halkın faydasına olacak her seçeneği masaya yatırıyor. Takdir sizin Sarıyerli.

İsmail Aydın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)