Site icon Sarıyer Gözlem

Şükrü Genç: “Kaval çalmaya devam edeceğim!”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programında yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Genç, geçtiğimiz günlerde AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen basın buluşmasında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’un, “Şükrü Genç’e seçimi nasıl aldığını sorduklarında cenazeye gidiyorum saf tutuyorum, düğüne gidiyorum oynuyorum, kaval çalıyorum Sarıyer’de seçimi alıyorum diyormuş” sözlerine gönderme yaptı.

“BEN KAVAL ÇALMAYA DEVAM EDECEĞİM!”

Konuşmasında oldukça samimi ifadelere yer veren ve basın mensuplarına “Sizin için muhabirlik yapabilirim” diyen Genç, kaval çalmaya da devam edeceğini ve hatta basın toplantısında da çalabileceğini ifade etti. Şükrü Genç konuşmasında; “Cenazeye gidersin saf tutarsın, düğüne gidersin halay çekersin. Bu böyledir! Aksini kimse söyleyemez…

Ben kaval çalmaya devam edeceğim! Hani o haberlerde çobanlık yaptığımı da kaval çaldığımı da yazıyor. Ne yapalım hayat böyle devam ediyor ve edecek tabi… Vallahi en yoğun günlerde bir doktor arkadaşım vardı ve aynen şunu söylemişti tırnak içinde söyleyeyim “Oğlum her gün yarım saat türkü dinlemen lazım.” Onu da yapmak zorundayız. Bunu yaptığımızda gerçekten o kültürü kaybetmeyiz. Dinleyenler için sadece rahatlamak ve derdi kasaveti unutmak anlamında değil de biraz da dinlemeyi de bilmek lazım diye düşünüyorum. Siz yazın biz okumayı biliriz, siz alanda olun özgürlük alanlarını daha da genişletmeye çalışırız. Siz var olun hep birlikte biz var olmaya hazır olduğumuzu da bilmenizi isterim. Ben bütün çalışma arkadaşlarım adına her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.“

HEP BİRLİKTE BARIŞ İÇERİSİNDE OLALIM”

Başkan Genç, özellikle yaşamın her alanında büyük emek veren basın mensuplarına seslenerek; “Dayanışma ve kurumların destekleriyle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan ayı geliyor ve bizler dayanışmayı en üst noktada tutmaya çalışıyoruz. Bizim ulaşamadığımız yerler varsa desteğinizi isterim. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlarım. Hep birlikte barış içerisinde olalım” dedi.

SARIYER’İN BASINIYLA BİR ARAYA GELECEĞİZ

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, gelecek günlerde Sarıyer’in tüm yerel basın mensuplarıyla bir araya gelmek istediklerini söyledi. Ancak son günlerde artan koronavirüs vakalarına da dikkat çeken Genç, gerekli tedbirlerin de alınarak basınla Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarının anlatılacağı toplantıda bir araya geleceklerini duyurdu. (Sarıyer Gazetesi)

Exit mobile version