Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ’İN İNADI 38 AİLENİN HAYATINI KURTARDI

Ağustos 2019 yılında kolonları çatlayan ve yıkılma tehlikesi ile boşaltılan bina saat 00.10 de çöktü.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN İNADI 38 AİLENİN HAYATINI KURTARDI
Okunma : 484 views Yorum Yap

Bahçeköy Yenimahalle Doğanbey Caddesi ile Leylak Sokak arasında bulunan ve yıllar içinde kat kat kaçak olarak yapılan 9 katlı bina büyük bir gürültü ile çöktü.

Çökmesi ile deprem etkisi yaratan bina nedeni ile mahallede park halinde bulunan bazı araçlara ve çevre binalarda maddi hasarlar meydana geldi.

Çökmenin ardından olay yerine gelen Belediye Başkanı Şükrü Genç, Fen İşleri Müdürülüğü, Başkan yardımcıları, CHP İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç incelerde bulundu. AFAD ve İtfaiye arama kurtarma çalışmalarına başladı.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN İNADI, 38 AİLENİN HAYATINI KURTARDI

Ağustos 2019 tarihinde çökme tehlikesi ile boşaltılan ve Belediye tarafından nöbet tutturulan binada Başkan Şükrü Genç’in ısrarlı inadıyla 2 yıldır binaya kimseyi sokmaması neticesinde 38 ailenin hayatı kurtuldu.

Daire sahiplerinden bazı aileler ısrarla binalarında kalmak istediklerini, kiraya çıkamayacaklarını, ekonomik durumlarının olmadığını, binayı boşaltmamak için mahkemeye giderler oldu. Başkan Şükrü Genç binada ekiplerin yapmış olduğu inecelemede oturmanın mümkün olmadığını belirtmiş. Çevrede bazı kişiler provakasyon yaparak milleti galyana getirmiş, kısmi eylemler söz konusu olmuştu.

PROVAKATÖRLER HEMEN DEVREYE GİRDİ

Binanın uzun süredir yıkılmamasının nedeni ile açılan davalar olduğunu belirten Genç, “İki yıldır o binayı bekliyoruz. Şarlatanlığa gerek yok. Şarlatanlığa izin vermeyeceğim. 2019 Ağustos ayının başında bu binada çökme tehlikesi olduğunu tespit ettik. Çevre Şehircilik Bakanı dahil, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü dahil gerekli önlemler alındı. Önce binanın riskli olduğu tespit edildi. Çok uzun sürdü bu. Mahkemeler oldu. Bina boşaltıldı. Hala itirazlar var. Hala dava var şu anda. Bu davalar bitmeden binayı yıkmamız mümkün değildi ” dedi.

İYİKİ BU BİNAYI BOŞALTMIŞIZ

Başkan Genç, 2 yıldır burada özellikle insanlar barındırılmadı, şu anda gerekli tespitler yapılıyor. Can kaybı yok. Afad ve İtfaiyeden arkadaşlar var. Köpekli aramalar yapılıyor. Bizim bildiğimiz herhangi bir kimse yok. 2 yıldır bu yolu her geçişimde binayı görüyorum. İyiki bu binayı boşaltmışız.