Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN SAĞLIK HAFTASI MESAJI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç sağlık haftası nedeniyle bir bildiri yayınladı.

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN SAĞLIK HAFTASI MESAJI
Okunma : 331 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç koronavirüs salgını yaşadığımız şu günlerde koronavirüse karşı canlarını içe sayarak bir mücade veren sağlıkçıların sağlık haftası nedeniyle bir bildiri yayınladı.

İşte o basın bildirisi.

Değerli Sarıyerliler,

Ülkemizi ve bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını, yaşamımızın tamamını değiştirdi. Bu tehdit, kendisine karşı aldığımız tedbirlerle bizi mücadeleye zorlarken, aynı zamanda gündelik hayatın içerisinde farkına varamadığımız, önemini unuttuğumuz birçok konuyu bizlere hatırlatmaya başladı. Sevgiyle kucaklaşmayı, bir arada olmayı, yüz yüze sohbet edebilmeyi, aynı masayı paylaşmayı, sağlıklı olmanın önemini, bizim için gerekirse canını ortaya koyan insanları..

Her meslek içerisinde barındırdığı emek dolayısıyla kutsaldır. Fakat bazı meslekler vardır ki üstlendikleri görev dolayısıyla çok daha özel, çok daha farklı bir konuma sahiptirler. İnsan hayatını korumak için mücadele eden, gerektiğinde kendi hayatını tehlikeye atan sağlık çalışanlarımız gibi.

Koronavirüs salgını ile mücadelede kendi yaşamlarını ortaya koyan, ailesine ve sevdiklerine hasret kalan, gece – gündüz demeden büyük bir çaba harcayan sağlık çalışanlarımızı Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla yürekten kutluyorum. Mücadelede yaşamlarını kaybeden başta hocalarımızı ve bütün sağlık çalışanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyorum.

Bu zor süreç elbet sona erecek. Yine sokaklara çıkacağız. Birlikte gülecek, birbirimize sarılacağız.  İşte o günler geldiğinde, bu kötü sürecin bize hatırlattığı kahramanları ve hasretleri unutmayalım.

Sevgi ve saygılarımla

Şükrü Genç

Sarıyer Belediye Başkanı

sariyerbelediyesi