Süleyman Soylu itiraf etti
3 okunma

Süleyman Soylu itiraf etti

ABONE OL
21 Kasım 2017 10:24
Süleyman Soylu itiraf etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta sonu Ankara’da görüştüğü belediye başkanlarına sitemde bulundu. Yerel seçimin önemine değinen Erdoğan, Kasım 2019’da yapılacak genel seçimin kaderinin de başkanların performansına bağlı olduğunu söyledi. Erdoğan, ‘Bilgi paylaşımı ve inceleme’ adı altında yurtdışına giden belediye başkanlarını da eleştirdi. Erdoğan, “Gidip neyi inceleyeceksiniz yurtdışında? Türkiye’de güzel uygulamalar var. Bundan şikayet eden olsa da belediye başkanlarının yurtdışına çıkıştaki izin prosedürü devam edecek, çünkü suistimal edenler var” dedi. TBMM’deki İçişleri

Bakanlığı bütçe görüşmelerinde de CHP’li Mehmet Bekaroğlu, yurtdışına çıkışta belediye başkanların izin alması konusuna tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili ilginç bir açıklama yaptı. İsim vermeden bir belediye başkanının 2 yılda 557 gün yurtdışında kaldığını belirten Soylu şöyle konuştu: “İzin konusu gündeme gelene kadar bu başkan 2 yıl içinde, 185 kez çıkış yapmış, 557 gün yurtdışında kalmış. Aynı dönemde 334 gün, 274 gün yurtdışında kalan var. Vatandaş, belediye başkanından hizmet bekliyor. İzin şartından sonra AKP’li 347 belediye başkanına izin verildi. Bin 388 gün gitmişler. CHP’li 165 belediye başkanına izin verildi, 610 gün; MHP’li 48 belediye başkanına izin verildi, 188 gün gittiler.” Soylu, belediye başkanlarının yurtdışı gezilerinin daha iyi denetleneceğini belirtti.

Kaynak: Süleyman Soylu itiraf etti

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP