Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Taksim’e 10 bin polis ve ulaşım engeli

İstanbul'da 1 Mayıs günü 10 bin polis görevlendirdi. Taksim'e ulaşımı engellemek için ise birçok ulaşım hattı iptal edildi.

Taksim’e 10 bin polis ve ulaşım engeli
Okunma : 42 views Yorum Yap

İstanbul’da 1 Mayıs günü 10 bin polis görevlendirdi. Taksim’e ulaşımı engellemek için ise birçok ulaşım hattı iptal edildi.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkma çağrısı yaptı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise Vali Vasip Şahin’in “Taksim’e izin yok” açıklamasının ardından güvenlik tedbirlerini üst seviyeye çıkardı.

Gruplar geçen yılların aksine bu yıl Taksim’e çıkmak için toplanma noktalarını açıklamadı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise geçmiş yıllardaki toplanma noktalarını dikkate alarak önlemler aldı. Buna göre, Taksim Meydanı’na ve çevresine yaklaşık 10 bin polisin konuşlandırılması kararlaştırıldı. Bu sayının esnek olduğu, 1 Mayıs öncesinde değiştirilebileceği belirtildi.

HAVADAN-KARADAN TAKİP

1 Mayıs günü Taksim Meydanı demir bariyerlerle çevrilecek. Bariyerlerin çevresine polisler konuşlandırılacak. İstiklal Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu, Sıraselviler ve Divan Kavşağı ile Şişli’de DİSK önünde, Beşiktaş Meydanı’nda ve Dolmabahçe’de polisler TOMA’larla bekleyecek. Korsan gösteri beklenen Okmeydanı, Dolapdere, Gazi Mahallesi, Gülsuyu, Sancaktepe’de de çevik kuvvet ekipleri bulunacak. Bu tedbirlere ek olarak İstanbul Emniyeti’nde bugünden itibaren izinler kaldırıldı. İstanbul dışından getirilen polisler de olay çıkması muhtemel alanlara yakın yerlerde konuşlandırılacak. Polis helikopteri de görüntü alarak canlı olarak MOBESE merkezine aktaracak. Yenikapı-Hacıosman metrosu, Osmanbey ve Şişhane durakları arasında hizmet vermeyecek. Kabataş-Taksim füniküler hattı da 1 Mayıs günü kapatılacak. Ankara’da ise Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları çerçevesinde Sıhhiye Meydanı’nda ortak miting düzenleyecek.

1 MAYIS’A ULAŞIM ENGELİ

Haberin devamı için: Taksim’e 10 bin polis ve ulaşım engeli

sariyerbelediyesi