Son Dakika Haberler

Tartışma yaratan poster TBMM’de

Yarkadaş: “Katar Emirinin ülkemiz tarihindeki önemi ve yeri nedir?”

Tartışma yaratan poster TBMM’de
Okunma : 93 views Yorum Yap

Trabzonspor’un 41 bin 461 koltuk kapasiteli yeni stadı Akyazı Arena görkemli bir törenle açıldı. Açılış için stada asılan fotoğraflarda, Katar Emiri’nin fotoğrafının Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın arasında olması dikkat çekti. Erdoğan’ın diğer yanında ise Atatürk ve Türk bayrağı afişi asıldı.

KATAR EMİRİ’NİN ORADA İŞİ NE?

Trabzonspor taraftarının heyecanla beklediği ve adı Şenol Güneş Stadyumu olarak ilan edilen Akyazı stadı görkemli bir törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani’nin de katıldığı törende Emir’in resmi ile Mustafa Kemal Atatürk resminin yan yana asılı olması tepkilere neden oldu.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani’nin fotoğrafının stada asılma gerekçesini sordu.

Törende 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’ndan önce Katar Marşının çalınması ise akıllarda soru işareti yarattı.

CHP’li Yarkadaş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye sunduğu önergede şu sorulara yer verdi:

‘BAŞBAKAN’DAN ÖNDE…’

1- Açılış töreninde Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani’nin fotoğrafının asılmasının gerekçesi nedir?

2- Katar Emirinin fotoğrafının Türkiye Cumhuriyeti Başbakanından önce asılmasının gerekçesi nedir?

3- 1 dakikalık saygı duruşunun sonrasında Katar marşının, İstiklal Marşımızdan önce çalınmasının gerekçesi nedir?

4- Katar Emirinin ülkemiz tarihindeki önemi ve yeri nedir?