TBMM Başkanı: Ordu kışlasında duracak
3 okunma

TBMM Başkanı: Ordu kışlasında duracak

ABONE OL
20 Temmuz 2016 16:51
TBMM Başkanı: Ordu kışlasında duracak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Tören Salonu’nda konuştu.

Ders alınacak bir olayın yaşandığını, ders alacakların da derslerini aldıklarını söyleyen Kahraman “Kim oluyorsunuz? Komuta kademesi içerisinde olsa ne olacak? Razı mı olacaktık? Hayır. Ordu kışlasında duracak. Hiçbir millet devletsiz, hiçbir devlet de ordusuz olmaz. Ordu muazzez bir ocak ama kışlasında duracak. Muhteşem tarihi var, bunu da lekelemek istediler. Kaç yönlü bir neticeye gitmek istiyorlar. Dünya, Tayyip Erdoğan’dan korkuyor, çekiniyor. Zira kendi güdümünde olmayan insanların devletlerin başında olmasını istemiyor, ekarte etmek istiyor” ifadelerini kulladı.

 

Darbe girişimcilerinin Erdoğan’ı Marmaris’te öldürmeyi planladığını ifade eden Kahraman, “Nasıl düşünce, ne afyonlanmış bir kafa. Demokrasinin cezalandırma yolu tektir ve o sandıktır. Sandığın dışında müdahale olamaz. Kınama yerine bazıları, ‘Türkiye demokratik esaslardan ayrılmasın ha…’ Ortada bir darbe var, önce onu gör. Yani ‘muvaffak olamadınız’ diye mi üzüntüdesiniz? O üzüntünüz hep devam edecek, hiç muvaffak olamayacaksınız” dedi.

Konuşmasında “Türkiye’de de demokrasi kültürünün geliştiğini” iddia eden Kahraman, “Burada basının çok büyük emeği oldu. Fevkalade, tebriğe şayan. Ama şu cep telefonları var ya… Cumhurbaşkanımızın o konuşması ve meydanlara çağırması var ya. O fevkalade bir hadise oldu. Şimdi ‘demokrasi nöbeti’ deniliyor, parti farkı yok” açıklamasında bulundu.

Kaynak: TBMM Başkanı Kahraman: Ordu kışlasında duracak

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP