Tekne turuyla İstanbul ve boğazla tanıştılar
3 okunma

Tekne turuyla İstanbul ve boğazla tanıştılar

ABONE OL
6 Ağustos 2017 13:19
Tekne turuyla İstanbul ve boğazla tanıştılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Duygu Şahin Kozak‘ın girişimleriyle Sarıyer Belediyesi Mardin ve Siirt‘ten gelen, hayatlarında İstanbul’u ve denizi hiç görmemiş 95 çocuğa ev sahipliği yaptı.

Hayatlarında ilk kez tekneye binip boğazın serin sularıyla tanışan çocuklar boğazını eşsiz manzarası karşısında duygularını gizlemediler.

Sarıyer Belediyesi’ne ait “Sevgi, Barış” teknesi ile boğaza açılan çocuklar ve beraberinde ki ekip, İstanbul boğazında halaylar ile tur atarken çocukların mutluluğu ve heyecanı görülmeye değerdi.

Mardin ve Siirt’ten gelen çocuklar yaşadıkları illerde ki büyükşehir ve ilçe belediyelerininde Sarıyer Belediyesi ve Belediye Başkanı Şükrü Genç‘i kendilerine örnek almaları gerektiğinin altını çizdiler.

Çocuklara refakat eden Mardin CHP il kadın kolları (2 dönem) Başkanı Sema Tülay Koşin, hayatlarında ilk defa İstanbul’u ve denizi gören, ilk defa tekneyle tanışan 95 çoçuğun en büyük hayalini Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’in gerçekleştirdiğini ve bu çocuklara çok güzel bir anının olmasının yanı sıra yüreklerine dokunduğunu söyledi.

Çocuklar Mardin’de CHP milletvekilleri ve belediyesinin olmamasının zorluklarını yaşadıklarını, “bizden değilsen hizmet yok” anlayışının o bölgede hakim olduğunu dile getirdiler.

Yine Mardin’den bir veli Meral Budak “evinin balkonundan Atatürk amblemli Türk bayrağını astığı için evinin camlarını taşlandığını” söyledi ve ekledi “bırakın gezmeyi ülkemizin kurucusu Atatürk’e tahammülleri dahi olmadığını, aşırı bir yozlaşmaya gidildiğini” sözlerine ekledi.

Bazı öğrencilerin duygu ve düşünceleri de şöyleydi.

7. Sınıf öğrencisi Özgür Dündar ” İstanbul’a gelmemize olanak tanıyan BB Sn. Şükrü Genç’e teşekkür ederim”

Siirt’ten gelen 8.Sınıf öğrencisi ” hayalimde ki İstanbul bir daha gelmek isterim.”

Mardin’li 5. Sınıf öğrencisi Mustafa‘nın oynamaktan sesi kısılmıştı. Yüzünde ki mutluluk etrafına yansıyordu.”Bize bu olanağı tanıyan BB Sn. Şükrü Genç’e teşekkür ederim.”

Siirt’ten 8.Sınıf öğrencisi Mehmet Mustafa Toprak ” İlk defa tekneye biniyoruz, organizasyonu düzenleyen Duygu hanıma ve BB Sn. Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum” dedi. Sarıyer Belediye Başkan’ı Sayın Şükrü Genç otuz yedi çocuğun düşlerini hayallerden çıkarıp gerçeğe dönüştürdü…

Nurhayat Şen/Sarıyer Gözlem

 

 

Tekne Gezisine çıkan öğrencilerin görüşleri.

 

 

 

 

 

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP