Temizlerken doğayı kirletmemek mümkün
3 okunma

Temizlerken doğayı kirletmemek mümkün

ABONE OL
19 Temmuz 2016 17:01
Temizlerken doğayı kirletmemek mümkün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu ürünler tuvalete ve gidere dökülürken solunduğu vakit akciğer kanserine, buhar yapısının da cilde değmesi sonucu cilt kanserine, kısırlığa ve daha pek çok hastalığa sebep olabilmektedir. Bunun yanında, dökülen bu kimyasal maddeler giderlerden ortak su alanımıza doğru genişçe bir yol alır ve bizlere verdiği zararı tüm canlılığa da vermiş olur.

Bugün sizlere, hem kendinize hem de doğaya zarar vermeyecek şekilde, tuvalet ve su giderlerini tertemiz edecek tarifler vereceğim. Unutmayın, sizler bu yaşamın yürütücüleri ve koruyucu hekimlerisiniz. Tek yapmanız gereken, sermayenin obsesifleştirilmiş yalan yanlış temizlik alışkanlıklarını bırakmanızdır.

Tariflerimiz:

Yarım bardak karbonat ile yarım bardak sirkeyi tuvalete dökün. Fokurdayacak olan bu kimyasal reaksiyon sonunda tuvaletiniz kokulardan arınmış ve temizlenmiş olacaktır. Yine fırçaladıktan sonra üzerine bir kova kaynar su döküp sifonu çekebilirsiniz.

Tıkanmış olan gidere, yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirke döküp 15 dakika bekletin. Daha sonra kaynar sıcak su döküp çekiliniz. Kostik kullanmadan giderinizi temizleyebilirsiniz.

2 kaşık boraks, 1 kaşık karbonat, 1 fincan sirke ve 500 ml sıcak su ile hazırladığınız karışımı, tuvalet çevresi ve diğer yüzeylerdeki mikropları öldürmek için püskürterek kullanabilirsiniz.

Temiz ve sağlıklı kalabilmek için doğal yöntemleri

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP