Son Dakika Haberler

Trabzon’da polise saldırı: 3 şehit, 6 yaralı

Bölgeye takviye ekip ve ambulanslar sevk edildi.

Trabzon’da polise saldırı: 3 şehit, 6 yaralı
Okunma : 86 views Yorum Yap

Olay, saat 08.45’te meydana geldi.

Maçka – Gümüşhane yolu üzerinde, Gümüşhane tarafından gelen araçları kontrol amacıyla yol kenarında park halinde duran polis aracı ile minibüse, bugün saat 08.30 sıralarında ormanlık alandan teröristler tarafından roketli saldırı yapıldı. Teröristler sonrasında otomatik silahlarla ateş açıp, el bombaları attı.

Saldırı sırasında araçlarda ve çevresinde bulunan 7 polis memuru yaralandı. Açılan ateşe polis memurları karşılık verdi. Hızla olay yerine takviye polis ve jandarma ekipleri sevkedildi. Yaklaşık bir saat süren çatışmanın ardından teröristler ormanlık alanın içlerine doğru kaçtı.

3 POLİS ŞEHİT

Trabzon Valiliği, saldırıda 2 polisin şehit olduğunu, 5 polis ile 1 sivilin yaralandığını açıkladı ama Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı’nda 3 polisin şehit olduğunu söyledi.

Çatışma sırasında çevreden geçerken, kurşunların isabet ettiği bir dükkanın kırılan cam parçaları 28 yaşındaki Duygu Şeker’in koluna ve boynuna isabet ederek yaralanmasına neden oldu. Yaralı polisler ile Duygu Şeker hastanede tedavi altına alındı.

ŞEHİT POLİSLERİN İSİMLERİ

Polis memurları İbrahim Akın, Çağdaş Tamkoç, Ramazan Donat’ın şehit olduğu olayda yaralanan 4 polis memuru ile 1 vatandaşın tedavileri sürüyor.

VATANDAŞLAR DA SİLAHLARIYLA YARDIMA KOŞTU

Silahını alan vatandaşlar, ormanlık alana kaçan teröristleri yakalamak için polise yardıma koştu.

Terörist grup ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Bölgede zaman zaman çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Saldırıyı yapanların bir süredir Doğa Karadeniz Bölgesi’ne sızmaya çalışan PKK’nın bir terörist grubu olduğu sanılıyor.

CAMİLERDEN KAN ANONSLARI YAPILDI

Diğer yandan, camilerden ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi hoparlörlerinden yaralı polis memurları için kan anonsu yapıldı. Anonsu duyan çok sayıda Trabzonlu kan vermek için hastane Acil Servisi’ne geldi. Yeterli sayıda kan verilmesi üzerine özel güvenlik görevlileri gelen vatandaşları teşekkür ederek Kızılay’ın Kan Merkezi’ne yönlendirdi.