Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Trafik kazalarına karşı oturma eylemi!

Üst geçit olmaması yüzünden bugüne kadar çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği Derbent Işıklar’da yaşanan trafik kazaları ülke gündeminde.

Trafik kazalarına karşı oturma eylemi!
Okunma : 63 views Yorum Yap

Üst geçit olmaması yüzünden bugüne kadar çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği Derbent Işıklar’da yaşanan trafik kazaları ülke gündeminde. Son yaşanan kazada yaşamın…

Üst geçit olmaması yüzünden bugüne kadar çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği Derbent Işıklar’da yaşanan trafik kazaları ülke gündeminde. Son yaşanan kazada yaşamını yitiren Ahmet Şahin’in ölümü mobese kameralarına yansımıştı. Kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Şahin’in ölümüne ilişkin görüntüler birçok televizyonun ana haber bülteninde ve sabah kuşağı haberlerinde yayınladı. Haberi sunan spikerler Derbent’teki kazaya ilişkin çok farklı yorumlarda bulundular.

Oturma eylemi hazırlığı.

Öte yandan yaşanan kazalardan sonra Derbent’e üst geçit yapılması yönünde vatandaşlardan ve muhtarlıklardan gelen taleplerin incelendiği ve önümüzdeki günlerde bu konuda olumlu adım atılabileceği öğrenildi.

Ancak Derbentliler, bunca ölümlü kazaya rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üst geçit yapma konusunda yavaş davranmasına tepkili. Vatandaşlar, yaşanan rahatlığa ve vurdumduymazlığa isyan etti. Vatandaşlar, bu hafta sonu Derbent Işıklar’da oturma eylemi yapmayı planladıklarını ve bir süreliğine Büyükdere Caddesi’ni trafiğe kapatmayı düşündüklerini söylediler.

 

Kaynak: Sarıyer Gazetesi

sariyerbelediyesi