Son Dakika Haberler

TSK kayıpların sayısını veremedi!

TSK: "06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur."

TSK kayıpların sayısını veremedi!
Okunma : 37 views Yorum Yap

TSK: “06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.”

Genelkurmay Başkanlığı’ndan Dağlıca’da düzenlenen hain saldırı hakkında açıklama yapıldı.

KAÇ ŞEHİT, KAÇ YARALI VAR? BELLİ DEĞİL!

Genelkurmay yaptığı açıklamada şehit ve yaralıların sayısını veremedi!

AÇIKLAMADA İKİNCİ AYRINTI

Öte yandan Genelkurmay’ın açıklamasında şehit ve yaralıların sayısının verilmemesinden sonra dikkat çeken bir başka ayrıntı ise, saldırının saat kaçta meydana geldiğinin açıklanmaması oldu.

“Dağlıca saldırısı gizlendi mi?” başlığıyla yayınladığımız haberimizde saldırının saatine ilişkin paylaştığımız bilgiler yeni bir açıklamaya kadar soru işareti olarak kaldı.

İşte Genelkurma’ın Dağlıca saldırısı hakkında yaptığı açıklama:

24 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir.

Özellikle Hakkâri bölgesinde Bölücü Terör Örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara El Yapımı Patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. Bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir.

06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Bölgede operasyon devam etmekte olup müteakip gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: Genelkurmay şehit sayısını veremedi! – Gerçek Gündem