Site icon Sarıyer Gözlem

Ulaşım çileleri son buldu!

Huzur mahallesi sakinlerince yıllardır süren otobüs hattı güzergah talepleri, yoğun girişimler ve uğraşlar sonrası talep edilen noktaya ulaşarak memnuniyet ile karşılandı.

CHP Sarıyer ilçe Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda mahalle sakinlerinden olan Müberra Jülide Kızıltepe’nin ısrarlı ve yoğun talepleri ve sonuç alana kadar gerçekleştirdiği girişimlerle 27-SE hattı Huzur mahallesi’ne kadar uzatılırken. Aynı zamanda mahalle içinde de güzergah yeniden belirlenip, durak sayılarının artması, mahalle sakinlerince memnuniyetle karşılandı.

Mahalle sakinlerinin talepleri ve Kızıltepe’nin de aylardır süren ısrarlı takibi ve İETT ile koordinasyon içinde çalışmaları neticesinde, ilk seferini 17 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirmek üzere Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi Önüne eklenen yeni durağı ile Oyak Sitesini de içine kapsayacak şekilde seferlerler başladı

Huzur Mahallesi sakinleri çoğu emekli kesim olmak ile beraber, orta gelir düzeyinde yaşayan genç çalışan kesimin de yer aldığı bir mahallemiz olarak bilinmekte, ulaşım uzun yıllardır büyük bir problem teşkil etmekte, ulaşım  sadace 41-SM Ayazağa-Oyak Sitesi- 4. Levent hattı ile uzun süreli aralıklarla gerçekleşen seferler ile sağlanmaktaydı.

Başka bir toplu ulaşımında gerçekleşemediği mahallede, ya kişiler özel araçları ile, ya da taksi ile ana haltere geçmek durumunda kalmakta, saatlerce beklenen otobüs seferleri ya da taksilerle hem zaman, hem bütçe, hem de güvenlik anlamında çok zorlu bir yaşam sürmek durumunda kalıyorlardı

Bu güzergah değişikliği, sadece Huzur Mahallesi sakinleri için değil, aynı zamanda Şişli Hamidiye Etfal Hastanesini kullananlar için de büyük kolaylık sağlamış oldu. 16 Milyon için çalışıyoruz şiarı ile yola çıkan İmamoğlu başkanlığındaki İBB, böylelikle büyük hizmet, küçük hizmet demeden, İstanbulluya fayda sağlayacak ve yaşamı kolaylaştıracak her türlü talebi de karşılamak üzere çalıştığını göstermiş oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version