Son Dakika Haberler

Vahdet yazarından skandal yazı!

Kanlı Pazar katliamından önce 6. Filo'yu protesto eden devrimcileri hedef göstermesiyle bilinen İslamcı yazar sokakta yemek yiyen kadını kınadı.

Vahdet yazarından skandal yazı!
Okunma : 45 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Vahdet gazetesinde köşe yazan Eygi, bugünkü köşesinde sokakta yemek yiyen başörtülü kadını kınadı, Cemaat’le namaz kılmayanları eleştirdi.

Daha önce İslamcı yazar Ömer Tuğrul İnançer hamile kadınların sokakta gezmesini eleştirmiş, AKP’nin etkili isimlerinden Bülent Arınç kadınların kahkaha atmasını yadırgamıştı.

İşte o yazıdan bir bölüm:

İki veya daha fazla Müslüman bir yerdeler. Vakit giriyor, mesela ikindi namazı kılacaklar. Namazın farzını münferiden ayrı ayrı kılmaları caiz değildir. Mutlaka cemaat olmaları gerekir. Cemaatle kılmazlarsa, şeytan onları istila eder.

*

Konu önemli olduğu için tekrar ediyorum… İmam-Hatip okulundaki bütün talebelerin ders saatlerine rastlayan vakit namazlarını, okulun camiinde, topluca hepsi birden bir eksiksiz cemaatle kılmaları gerekir. Böyle yapılmazsa o okul bir din mektebi olmaz.

*

Geçen hafta yatsıdan sonra Fatih’te ana caddede otomobil beklerken önümden tesettürlü bir kadın geçti. Hem kalabalığın içinde yürüyor, hem de elindeki plastik tabaktaki yiyeceği herkesin arasında çatalla atıştırıyordu. Çok ayıpladım…

*

Kanaatimce İslam’ı bilen ve yaşayan gerçek Müslümanların sayısı binde bire düşmüştür.

*

İstanbul trafiğine etkili ve yeterli şekilde tepki göstermeyen, yasal sınırlar içinde isyan etmeyen bir toplum zombi toplumdur.

*

Hoparlörleri sonuna kadar açarak cami yakınındaki insanların duyu organlarına zarar verenler, sorumlu ve suçlu olurlar.

 

gercek gündem