Son Dakika Haberler

Yandaş basın açıkça hedef gösterdi

Yandaş medya, geçtiğimiz hafta düzenlenen kanlı saldırıda 12 çalışanını kaybeden Charlie Hebdo dergisinin son kapağını yayınlayan Türk haber sitelerini, açıkça hedefe koydu.

Yandaş basın açıkça hedef gösterdi
Okunma : 33 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Yandaş medya, geçtiğimiz hafta düzenlenen kanlı saldırıda 12 çalışanını kaybeden Charlie Hebdo dergisinin son kapağını yayınlayan Türk haber sitelerini, açıkça hedefe koydu.

Akşam gazetesi, “Küstah Charlie!” başlıklı haberinde, “Onlar da fırsatı kaçırmadı” ara başlığı ile, derginin son kapağını yayınlayan siteler hakkında “bilgi verdi.” Haberin söz konusu bölümünde şu ifadeler yer aldı:

“CHARLIE Hebdo’nun saldırı sonrasında çıkardığı ilk sayının kapağında Hz. Muhammed’in karikatürünü yayımlaması Türk basınında da geniş yankı buldu. Birçok gazete ve internet sitesi kapağı büyük bir hassasiyetle yayımlamamayı seçti. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’ın sahibi olduğu Yurt Gazetesi başta olmak üzere Sözcü ve T24 internet sitelerinde sözde Hz. Muhammed karikatürünü sansürsüz yayımladı. Skandallar gazetesi Sözcü, gelen tepkiler üzerine internette yayımladığı o kapağı mozaikledi. Diğer yayın organlarıysa tepkileri hiçe saydı.”

SABAH FIRSATI KAÇIRMADI

Sabah gazetesi ise, Akşam’ın bu haberinden Türk medyası ile ilgili bölümleri alarak özel bir haber yaptı. Söz konusu yayın organlarının ekran görüntülerini de paylaşan Sabah gazetesinde, haber genişletilmiş haliyle, şu şekilde yer aldı:

“Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Charlie Hebdo dergisinin yayınladığı skandal karikatür Türkiye’de de bazı basın organları tarafından mozaiklenmeden yayınlandı.

Charlie Hebdo’nun saldırı sonrasında çıkardığı ilk sayının kapağında Hz. Muhammed’in karikatürünü yayımlaması Türk basınında da geniş yankı buldu. Birçok gazete ve internet sitesi kapağı büyük bir hassasiyetle yayımlamamayı seçti. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’ın sahibi olduğu Yurt Gazetesi başta olmak üzere Sözcü ve T24 internet sitelerinde sözde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed karikatürü sansürsüz yayımlandı.

Skandallar gazetesi Sözcü, gelen tepkiler üzerine internette yayımladığı o kapağı mozaikledi.

Diğer yayın organlarıysa tepkileri hiçe saydı. Karikatür bugün ayrıca Cumhuriyet Gazetesi’nde de geniş yer buldu.”
Gerçek Gündem

besiktasbelediyesi