Son Dakika Haberler

Yaralıya yardım suç..!

Polis aracıyla yaralılara yardım eden D.S isimli yurttaşın ‘kamu görevine ait aracı suçta kullandıkları’ gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Yaralıya yardım suç..!
Okunma : 35 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Polis aracıyla yaralılara yardım eden D.S isimli yurttaşın ‘kamu görevine ait aracı suçta kullandıkları’ gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Ankara’da cumartesi günü gerçekleştirilen ve 97 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin yaralandığı katliamda çevrede bulunan polis aracıyla yaralılara yardım eden D.S isimli yurttaşın ‘kamu görevine ait aracı suçta kullandıkları’ gerekçesiyle gözaltına alındığı ve tutanak tutulduğu ortaya çıktı. Ankara’da iki canlı bomba tarafından gerçekleştirilen katliamın ardından çevrede bulunan ve içi boş olan polis araçlarından birisini yaralıları hastaneye götürmek için kullanan D.S, kısa bir süre sonra arızalanan aracı polislerin bulunduğu noktaya çekti, araçta bulunan ve durumu ağır olan yaralı için yardım istedi.

YARALI OLDUĞUNU GÖRDÜLER

Ambulans çağrılması için polislerin yanına aracı çeken ancak polislerce ‘polis aracını çaldığı’ iddiasıyla gözaltına alınan D.S yaşadıklarını BirGün’e şöyle anlattı:

“Yaralının durumu çok ağır olduğu için hemen hastaneye götürmemiz gerekiyordu o nedenle de o esnada orada bulunan polis aracını kullanmak zorunda kaldık çünkü söz konusu olan bir insan hayatıydı. Polisler aracı yanlarına çektiğimde arabanın içinde yaralının olduğunu gördüler ve ambulans çağırdılar. Bunun ardından bir anda polisler çevremizi sardılar ve aracı çalmak istediğimiz söylediler. Biz gözaltına alınmayı zaten göze almıştık ama polisler hışımla yanımıza geldi ve sanki kaçıyormuşuz gibi bizi gözaltına almaya çalıştılar kameraların olay yerine gelmesine de izin vermediler. Gözaltına alınmamızın ardından da bahsi geçen tutanağı hazırladılar.”

Kaynak: Birgün

besiktasbelediyesi