Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Yaşam alanları için yürüyecekler!

Sarıyer Kent Dayanışması Sarıyer'in kıyı şeridinin yürüş parkuru olması için toplanıyorlar.

Yaşam alanları için yürüyecekler!
Okunma : 157 views Yorum Yap

Sarıyer Kent Dayanışması Sarıyer’in kıyı şeridinin yürüş parkuru olması için toplanıyorlar.

Şu anda büyük ölçüde halkın serbestçe kullanımına kapalı olan Sarıyer’in Kilyos, Demirciköy, kıyı şeridinin bir yürüyüş parkuru haline getirilmesi için doğa severler ve yaşam alanı savunucuları bir araya gelerek taleplerini dile getirecekler.

Harita üstünde etapları işaretlenmiş parkur sayesinde eşşiz güzellikteki Karadeniz kıyılarını görmek, tanımak ve sahip çıkmak için bir araya gelip yürümeye karar veren aktivistler. Rumelifeneri’nden Kısırkaya istikameti kadar özel plajlar haline gelip ve halkın parasız yararlanmasına kapatılmış olan bölgenin halkın faydalanabileceği bir alan olması için bu parkurda yürüyeceklerini belirtiyorlar.

Yasalara göre kıyı şeridinin kamu malı ve halkın kullanımına açık olduğunu belirten aktivistler. Kilyos Kumda Sanat etkinliğiyle bir bölüm kumsal halka açıldı. Yine Demirciköy Uzunya’da kurduğumuz Kaya Tırmanma Parkuruyla başka bir yer daha açıldı. Şimdi tamamını istiyoruz ve bir patika ile bu özgürleşmeye ulaşabiliriz deyip tüm duyarlı halkın bu yürüyüşe katılıp, kendisine ait olan bu alnlara sahip çıkmaya davet ediyorlar.

Yürüyüş ile ilgili ayrıntılar.

19 Aralık 2015 Cumartesi Saat 09.30 buluşma yeri Demirciköy

İşte Yürüş ile ilgili ayrıntının bulunduğu harita…

kilyos yuruyus

sariyerbelediyesi