Son Dakika Haberler

YEMEZLER!

Vaad çok, tapu yok! Yine seçim yine vaad! 29 martta vermedikleri tapuları 1 nisanda vereceklermiş! Yersen!

YEMEZLER!
Okunma : 922 views Yorum Yap

Bir seçim, bir vaad! Tapuları vere vere bitiremediler!

Bugünlerde sokaklarda asılı bir pankarta değinmeden geçemeyeceğim.

Ben bir seçmenim. Ben oturduğu evde tapu sorunu yaşayan bir seçmenim.

Benim gibi on binlercesi var Sarıyer’de tapu sorunu yaşayan ve seçmen olan.

Bir çoğumuza bu bu talihsiz sorunlu miras babalarımızdan kaldı.

Bir çoğumuz bir sürü vaadler ile bu günlere geldi.

Şimdi yine seçime günler var, yine siyasetin oya ihtiyacı var ve yine tapu sorununa çözümler için bana ve benim gibi tapu sorunu olan seçmene bir havuç daha uzatılıyor bu pankartta!

Pankartta diyor ki “belediye ve hazine parselleri içinde yer alan binalar resmiyet kazandı. 1 Nisan’dan itibaren tapu verme sürecini başlatıyoruz”

Yahu el insaf, tapu vermek için imar barışına ihtiyaç olmadığını yedi düvel biliyor. Tapu tahsis belgeleri ile zaten bu arsalar resmiyet kazanmıştı neden iktidar olduğunuz 25 yıldır İBB’ye ait arsaları hak sahiplerine vermediniz. Tekrar “imar barışı” adı altında halktan bir daha para aldınız? Madem tapu verecektiniz neden imar barışı diye geçici, bazılarımıza hiçbir faydası olmayan bir düzenleme ile bizi oyalayıp, paramızı cebimizden aldınız?

17 yıldır tek başınıza iktidarsınız neden hazine arazileri üstünde bulunan en az üç yasa ile hak sahibi olmuş olan tapu tahsis belgesi olan vatandaşa tapularını vermediniz?

Kaç seçimdir arabalarınızın bagajında gezdirdiğiniz tapularımız, neden hep seçim zamanlarında aklınıza geliyor?

El insaf efendim el insaf! Artık bize havuç uzatmayın, bizi afedersiniz ama saf yerine koymayın. 25 yıldır İBB, 17 yıldır ülke iktidarını elinde tutup bu zamana kadar tapu dağıtmayan 31 Mart’ta seçim kazandığı zaman 1 Nisan’da bizi mi hatırlayacak?

İmar barışı aylar önce yürülüğe girdi. Millet aylar önce başvurusunu yaptı, aylar önce paralarını aldınız ceplerinden, neden tüm yetkiler sizde olmasına rağmen aylardır vermiyorsunuz tapularımızı da, 1 Nisan’da vermeyi vaad ediyorsunuz?

Size engel olan ne?

Şu an tapu verme konusunda hiç bir yetkisi olmayan Sarıyer Belediye’si mi engel oluyor?

Diyeceksiniz ki, yerel belediye olmadan tapu veremeyiz beki çok uzağa gitmeden karşı yakamıza bakalım bizle aynı kaderi yaşayan BEYKOZ’da da iktidardasınız orada neden halkın tapularını vermiyorsunuz? Neden kesin olarak belediyeyi alacağınız ilçelerde hiç tapu vaadinde bulunmuyorsunuz?

Hayır, onlar da olmuyor, hatta onlar elinizi rahatlatmak için ellerinden geleni yaptı ve ISLAH İMAR planlarını çıkardılar ve İBB’ye gönderdiler, onu bile kabul etmediniz, red edip geri gönderdiniz Sarıyer Belediyesine. Maden derdiniz tapu vermekti kabul etseydiniz ISLAH İMAR planlarını!

Yani kusura bakmayın ama bu pankartta bana uzattığınız bu havucu YEMEZLER.

Karnımız vaadlere tok. Benim sizin yerine getirmeyeceğiniz gerçekçi ve samimimi olmayan vaadlerinize verecek oyum yok.

Benim sizin TAPU VAADİNİZE KURBAN EDECEK OYUM YOK.

Ben Sarıyer’de Tapu sorunu olan bir seçmen olarak sizi samimi bulmuyorum.

Samimi olsaydınız ve gerçekten seçim kazanmak için değil de benim kangren olan sorunumu çözmeyi arzu etseydiniz 1 Nisan’da değil, tapumu bana 29 Mart’ta verirdiniz.

İsmail Aydın – Bir seçmen.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)