YENİ PROJELERDE SONA YAKLAŞILDI
25 okunma

YENİ PROJELERDE SONA YAKLAŞILDI

ABONE OL
22 Ağustos 2023 15:56
YENİ PROJELERDE SONA YAKLAŞILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aralarında gündüz bakımevi, spor kompleksi, gençlik eğitim merkezi, balıkçılık merkezlerinin yer aldığı yapıları gezen Başkan Genç, Eylül ve Ekim aylarında projelerin tamamlanarak hayata geçirileceğini belirtti. Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, Park ve Bahçeler Müdürü Oğuz Afacan, Araştırma ve Geliştirme Müdürü Önder Kömür yapıların son durumları hakkında Başkan Genç ve Başkan Yardımcısı Atalay’a bilgi verdiler.  Kendisi de inşaat mühendisi olan Başkan Genç, yapıları büyük bir titizlikle inceledi.

GÜNDÜZ BAKIMEVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENİYOR

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde temeli atılan gündüz bakımevinde sona yaklaşıldı. 100 çocuk kapasiteli, 5 sınıfı ve çok amaçlı salonunun yanı sıra oyun parkı bulunan kreş 2023-2024 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak.

PINAR SAGEM ŞUBESİ ARTIK KENDİ YERİNDE

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin Pınar Şubesi artık kendi binasında hizmet verecek. Yenilenen şube 2 sınıf ve 1 bilgisayar atölyesinden oluşuyor. Çocukların okul öncesinde ve sonrasında eğitim desteği almaları sağlanan merkezin bahçesinde bulunan oyun parkı ile çocuklar gönüllerince eğlenecekler.

İSTİNYE SPOR KOMPLEKSİ

Başkan Genç verdiği bir sözü daha yerine getiriyor ve Sarıyer’e yakışır spor kompleksi hayata geçiyor. Temel betonu Mayıs ayında dökülen, 8 bin metrekare alan üzerine kurulan ve 6 kattan oluşan, içinde yarı olimpik kapalı havuz, fitness ve çeşitli spor salonları ve kapalı otoparkı bulunan tesis hızla yükseliyor.

BALIĞIN MERKEZİNE YAKIŞAN TESİS

Ülkemizin önemli balıkçılık merkezlerinden biri olan Rumeli Feneri’ne inşa edilen Balık Mezat ve Sosyal Yaşam Tesisi tamamlandı. Ağustos ayının son haftası açılışı yapılacak olan ve av yasağının 1 Eylül’de kaldırılması sonrasında hizmete başlayacak olan tesis bölgenin en önemli ihtiyacına cevap verecek.

BALIK ÇARŞISI PROJESİ TAMAMLANDI

Maden Mahallesi’nde bulunan ve eskiden Veteriner İşleri Müdürlüğü binası olarak kullanılan yapı Sarıyer Belediyesi’nin balık satış ve pişirme alanı olarak hizmet verecek. Mevcut bulunan tezgahlar ise restore edilerek Sarıyerlilerin hizmetine sunulacak.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP