Son Dakika Haberler

Yeni yönetim iş başı yaptı.

Geçtiğimiz günlerde 2. olağan genel kurulunu yapan Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) ilk yönetim kurulu toplantısın gerçekleştirdi.

Yeni yönetim iş başı yaptı.
Okunma : 149 views Yorum Yap

Tekrar başkan seçilen Ali Genç’in misafirliğinde Koru Park İstanbul’da gerçekleştirilen  SASİDER’in yeni yönetiminin ilk toplantısı gerçekleşti. Başkan Ali Genç’in derneğin dünü ve yarını adına yaptığı sunuşuyla başlayan toplantı yeni yönetim kurulu, yedek üyeler, denetleme kurulu ve danışma kurulunun kendilerini tanıtmalarıyla gerçekleşti.

sasider 2

Yönetim kurullarının kendilerini tanıtmalarıyla SASİDER’de nasıl renkli bir yönetim kadrosunun oluştuğu da gözlerden kaçmadı.

Bir çok farklı partide siyasi çalışma  yürüten partililer, belediye meclis üyeleri, komisyon başkanları, köy derneklerinden yöneticiler,  yönetim kurulu üyeleri, Sarıyer’in mahallerinden Sivaslı muhtarlar, belediyede çalışan müdür ve memurlar, esnaf, serbest meslek sahibi kişiler ve ev hanımları yönetim kurulunda dikkat çekerek tam bir mozaik oluşturmuşlardı.

Yönetimde bulunan kadın üyelerin sayısında ki artış da dikkatlerden kaçmayan önemli bir artı olarak göze batıyordu.

Tüm yönetim kurulunu selamlayıp misafirperverliği ile dikkat çeken başkan Ali Genç sunuş konuşmasında özetle şunlara değindi.

ali genç

“Kurulduğu günden beri bir düzen içinde çalışan SASİDER bu dönem çok daha fazlasını yapmak için artık stratejisini genişletecektir. Hali hazırda Sarıyer’in en çok konuşulan derneği olan derneğimiz artık Sarıyer’in en değerli, en çok çalışan ve en çok üyeye sahip derneği olacaktır. Yeni dönemde hedefimiz üye sayımızı 10-15 bin gibi bir rakama çıkararak Sarıyer’de yaşayan en büyük çoğunluğa sahip olan Sivaslıları kucaklamak olacaktır. Bu anlamda da tüm yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza önemli bir sorumluluk düşmektedir. Biz burada kurduğumuz yönetim kurulu ile Türkiye’nin mozağini bir araya getirdik, her siyasi anlayıştan, etnik kimlikten ve dini anlayıştan değerli yönetim kurulu arkadaşlarımız bu farklılıkların hepsini dışarda bırakarak sadece Sivaslılar adına Sivaslıları temsilen Sarıyer’den başlayarak tüm İstanbul’a hizmet etmek için bu dernek altında olanca güçleriyle çalışmak için bir araya geldi. Herkesin ortak hedefi de hizmettir. Bunu yapacak birikim ve yetenekte bu kadrolarda fazlasıyla mevcuttur. Bu yönetim kurulunda özellikle kadın arkadaşlarımızı mümkün olduğu kadar fazla sayıda görevlendirmek istedik ve bunu da başardık. Kadınlarımız hayatımızın her alanında olduğu gibi burada da dernek çalışmalarımızın en önemli ayağı olacaklardır. Önümüzde ki dönemi en verimli halde geçirmek için kolları sıvadık ve hazırlıklara başladık, kuracağımız komisyonlar ile konusunda uzman arkadalarımız bu komisyonlarda görev alacak ve öncelikle Sivaslı hemşerilerimiz, sonrasında da tüm halkımıza hizmet edecekleri etkinlikleri organize edecekler. Buradan tüm yönetim kurulumuza şunu açıkça beyan ediyorum ki, sizler Sivaslı hemşehrilerimizin sesisiniz, onlara ulaşın ve bu derneğin her açıdan onların yanlarında olduğunu belirtin. Gelsinler derneklerine sahip çıksınlar, çünkü yapılacak herşey onlar için yapılacaktır derneğimizde. Sarıyer Sivaslılar Derneği Sivaslıların her alanda temsiliyeti için var gücüyle ve tüm imkanlarıyla yapılandı ve bu yapıyla da çalışmaya devam edecektir. Yeni yönetim kurulumuz ve yeni dönemimiz herkes için hayırlı olsun.”

Ali Genç’in bu konuşmasından sonra kendilerini tanıtıp kısa kısa bir kaç cümle ile fikirlerini söyleyen yönetim kurulu üyelerinin tanıtımından sonra toplantı toplu halde çekilen resimle son buldu.

Sarıyer Gözlem.