Son Dakika Haberler

Yenikapı’ya gitmeyen Sıla’nın konserleri iptal

Sıla Gençoğlu’nun konserleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesince iptal edildi.

Yenikapı’ya gitmeyen Sıla’nın konserleri iptal
Okunma : 250 views Yorum Yap

3 partinin bir araya geldiği, HDP’nin ise davet edilmediği Yenikapı’daki miting için “şov” diyen ve sanat camiasından bir çok ismin aksine mitinge gitmeyen şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun konserleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesince iptal edildi. Şarkıcının ayrıca Kayseri ve Ankara’daki etkinlikleri de engellendi. Hedefteki Sıla Gençoğlu ise bir kez daha sözlerinin arkasında olduğunu vurguladı, “Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte” dedi.

7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılmayan şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun iki ayrı büyükşehir belediyesindeki konserleri iptal edildi.

Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yapacağı konseri İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) iptal edilirken; Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı’ndan yapılan açıklamada da 28 Eylül’de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyartosunda gerçekleşmesi planlanan konserin iptal edildiği duyuruldu.

İBB, “halkın ve sanatçıların verdiği demokrasi mücadelesi sırasında bazı sanatçıların üzerine düşen vazifeyi yerine getirmediğini” ifade ederek, Sıla’nın “şov” nitelemesini hatırlattı ve “Konserleri belediyemizce iptal edilmiştir” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı’ndan yapılan açıklamada ise “Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve irade konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyen sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 28 Eylül 2016 tarihlerinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılması düşünülen konserin yer tahsisi belediyemizce iptal edilmiştir” denildi.

Öte yandan Sıla Gençoğlu’nun 19 Kasım’da Kayseri’de ve Ankara’da bugün yapılması planlanan konserleri de iptal edildi.

Konser iptalleriyle ilgili Gençoğlu’nun kendisinden ya da Sony Music Turkey’den herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sıla: Sözlerimin arkasındayım

7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenen mitinge sanat dünyasından çok sayıda isim katılmış, Sıla Gençoğlu ise birkaç gün önce yaptığı açıklamada orada olmayacağını belirterek “Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” demişti.

Tartışmalar üzerine bir acıklama daha yapan şarkıcı, “Bu konuyla ilgili izahat vermek istemiyorum. Yanlış tarafa çekmek isteyen, tabii ki yanlış tarafa çekti. Ama ben sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte” ifadeleri ile sözlerini savunmuştu.

Kaynak: Yenikapı’ya gitmeyen Sıla’nın konserleri iptal –

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)