Son Dakika Haberler

Yine yerel seçim yine vaad!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bugün Sarıyer'de bir dizi ziyarette bulundu.

Yine yerel seçim yine vaad!
Okunma : 262 views Yorum Yap

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bugün Sarıyer’de bir dizi ziyarette bulundu. Bu ziyaretler sırasında da daha önceki Ak Parti adayları gibi o da bir klasiğe imza attı!

Seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer’de bulunan AK Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım Ak Parti Sarıyer ilçe başkanlığı ve MHP Sarıyer ilçe başkanlığı ziyaretleri sırasında bazı açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamalar Sarıyer sokaklarında hemen yankı bulurken bazı Sarıyerliler bize ulaşarak tepkilerini dile getirdiler. Ayrıca bazı haber sitelerinde yapılan haberler sonrası da sosyal medya da habere ve açıklamalara karşı tepkilerin büyüyerek devam ettiği görüldü.

Binali Yıldırım’ın açıklamalarında tapuları dağıtacağız şeklinde yapılan beyana tepkilerini dile getiren Sarıyerliler; “25 yıldır İstanbul’da, 17 yıldır da ülkede iktidar olan bir partinin en üst kademesinde görevler almış bir adayın bu açıklamalarını anlamakta zorluk çekiyoruz. Bu zamana kadar tapuların dağıtımı ile ilgili tüm yetkiler kendilerindeyken neden tapuları dağıtmadılar da yine bir seçim öncesi seçim vaadi olarak tapu üstünden oyumuza talip olduklarını merak ediyoruz” şeklinde yorumlarda bulundular.

“Tapular arabanın bagajında” vaadinin hala hafızalarda olduğunu belirten bir Sarıyerli vatandaş ise; yıllardır her seçim döneminde bunları duymaktan artık bıktık, bizim sorunumuzu çözeceklerine seçim döneminde ortaya çıkıp bize havuç gösterip oyumuzu istemelerin istemiyoruz. Yasalar çok açık 2981 nolu tapu tahsis belgelerinin tapuya dönüştürülmesi ile ilgili yasayı bile uygulamaya koysalar bir çok Sarıyerli’nin tapu sorunu çözülüyor.” şeklinde açıklamalarda bulunurken yine sosyal medya da yapılan başka bir yorumda da başka bir Sarıyerli vatandaş şunları kaleme almış; “bize başkanlık seçimlerinde oy verin tüm sorunlarınız çözülecek dediler. Oy verdik fakat hala hiçbir sorunumuz çözülmedi. Hala tapu vereceğiz diyorlar, verin işte sizi tutan mı var? Ayrıca rayiç bedel fahiş bedel demek ise şaşırtıcı, imar barışında rayiç bedel ibaresini oraya ekleyen de kendileri” şeklinde görüş belirtti.

İşte Ak Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım’ın konu ile ilgili açıklaması. “Makul, hak sahiplerinin verebileceği bir fiyatla bunu hak sahiplerine vereceğiz. Rayiç bedel, fahiş bedel demek. Fahiş bedelle olmaz. Buna önce ben karşı çıkarım. Hakkı olan buradaki insanlardır. Onların rüçhan hakkı vardır. Ve onu en uygun şartlarda verilmesi lazım. Bunun da takipçisi olacağım. Herkes tapusunu alıp yastığının altına koyacak.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)