Son Dakika Haberler

Yüksekdağ: Ölüm paketini geri çekin

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ partisinin grup toplantısında konuşma yapıyor.

Yüksekdağ: Ölüm paketini geri çekin
Okunma : 51 views Yorum Yap

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Yüksekdağ’ın konuşmasından satır başları:
Güvenlik yasası dedikleri, AKP’nin ve sarayın güvenliğini sağlama yasasından başka bir şey değildir.
Başbakana sesleniyorum, iyi düşünün ve vakit varken paketi geri çekin. Bu paket halkın güvenliği dışında her şeye hizmet ediyor.

Tek adam diktatörlüğüne dayanan sistemin kabul görmeyeceğini bildikleri için, kendi güvenlikleri için pakete ihtiyaç duyuyorlar.
Seçim barajını HDP’nin çoktan siyaseten ve halkın gösterdiği ilgi ile aştığını çok iyi görüyorlar. İşte bunun için ikinci bir baraja, baskı, şiddet politikalarını yükseltme yaklaşımına ihtiyaç duyuyorlar. Seçimlerin ve demokratik tercihlerin önünün açılabilmesi için, demokratik bir ortamda seçime gidilebilmesi için bu ölüm paketinin derhal geri çekilmesi gerekiyor.

Bu paket çözüm, barış karşıtıdır. Bu paket harekete geçmeyi düşünen halk kesimlerini de hedefliyor. Bu paket taşları bağlayıp, köpekleri salma paketidir. Dökülecek her kanın, yanan her canın sorumlusu AK Parti hükümetidir

Bundan sonraki polisin işlediği her suçun sorumlusu AKP hükümeti ve saraydakidir.
B
u zamana kadar Türkiye toplumu nice ağır karanlık yıllar yaşadı. Sizin darbecilerden ne farkınız var. Olağanüstü hali geri getiriyorsunuz. Valileri o ilin tek yetkilisi yapıyorsunuz. Bütün söz ve gösteri özgürlüğünü kısıtlıyorsunuz. Herhangi bir basın açıklaması yapmak bile bu yasayla tutuklama gerekçesi yapılıyor.
‘Güvenlik’ paketi taşları bağlayıp köpekleri serbest bırakma yasasıdır.
Bir emniyet müdürü “Biber gazından ölen yok” diyor, e tabi yalandan kim ölmüş?

Saraydaki sigaranın zararlarıyla uğraştığı kadar, biraz da biber gazı ve merminin zararlarıyla uğraşsın.
Berkin’in annesini yuhalatmak serbest, katillerini korumak serbest, protesto etmek için pankart açmak mı yasak?
Saraydaki başkanlık seçimi diyor. Böyle bir benmerkezci siyaset olamaz. 2015’te halk vekilini seçecek, kimse rüya görmesin.
AYRINTILAR GELECEK…