Son Dakika Haberler

Yüksekova’dan 200 kişilik heyet Dağlıca’ya gitti

Eski Hakkari milletvekili Esat Canan'ın başkanlığındaki yaklaşık 200 kişilik bir sivil heyet, Dağlıca'daki çatışma bölgesine gitti.

Yüksekova’dan 200 kişilik heyet Dağlıca’ya gitti
Okunma : 94 views Yorum Yap

Eski Hakkari milletvekili Esat Canan’ın başkanlığındaki yaklaşık 200 kişilik bir sivil heyet, Dağlıca’daki çatışma bölgesine gitti. Heyetin, bölgedeki şehit cenazelerini alması bekleniyor.

Hakkari’de Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde yaşanan PKK saldırısı sonrası BDP Hakkari eski Milletvekili Esat Canan başkanlığında 200 kişilik heyet saldırının olduğu bölgeye gitti. Öğle saatlerinde bir araya gelen ve aralarında BDP Hakkari eski Milletvekili Esat Canan ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu 200 kişi, araçlarla hareket etti. Heyetin, şehit cenazelerini almak için bölgeye gittiği belirtiliyor.

Araçlar ilçeden 10 kilometre uzaklıktaki Kamışlı Jandarma Karakolu’nda durduruldu. Burada bir süre askeri yetkililerle görüşen heyetin bölgeye gitmesine izin verilirken, gazetecilere ise izin çıkmadı. Heyet araçlarla yola devam ederken, Dağlıca’ya giden yol yeniden zırhlı araçlarla kapatıldı.

Kamışlı Jandarma Karakolu önünde yoğun güvenlik önlemi alınırken, havadan ve karadan bölgeye çok sayıda askerin sevk edildiği de gözlendi.

(DHA – RADİKAL)