Künye

İmtiyaz Sahibi / Grantee

DİA Medya

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chef 
İsmail AYDIN
ismailaydin0@gmail.com

Hukuk Danışmanı / Jurisconsult
Av. Melendiz Dalyan İzgi

Vergi Dairesi / Tax Office
Sarıyer

İletişim / Contact
0535 355 84 34
iletisim@sariyergozlem.com

Erişim Sağlayıcı ve Yer Sağlayıcı

Alastyr

——————————————————————————————–

HAKKIMIZDA

SariyerGozlem.com; Sarıyer İlçesi başta olmak üzere, Türkiye ve dünyadan Güncel, Politika, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Dış Haberler ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber ve yaşam portalı olmayı hedeflemiş ve bu yolda yürümektedir.

Öncelikli olarak hedefimiz Sarıyer İlçesine yönelik güncel ve işlevsel bir kent portalı olma arzumuz ile çalışmaktayız. Buna istinaden Sarıyer gündemini ve yaşamını size sunarken aynı zamanda Sarıyerlinin yaşayan bir kent ve yaşam portalı olmak için de çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

NE YAPIYORUZ?

Sarıyer İlçesi başta olmak üzere, Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri haber kanalları ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek en kısa ve güncel hali ile size ulaştırıyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haberi size ulaştırmak için çalışıyoruz.

Ziyaretçilere, son 10 günün tüm haberleri içinde konuya göre arama yapma olanağı sunmaktayız. Bu arama, kelime ve ilgili bazlı, yapay zeka ile desteklenmiş gerçek bir haber arama sayfasıdır.

İLKELERİMİZ

Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Biz haberi okura ulaştıran “aracı” olarak, hiç bir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiç bir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.

Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin “iyi haber / kötü haber”, “müjdeli haber / kara haber” olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” veya “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

Açıklık: Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiç bir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.
Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik: Bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz.

Görevimiz haberi alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Köşe yazarlarımızın amacı ise halkın görmediği gözü olmak, onlara başka pencereden bakmalarını sağlamaya çalışmaktır. Yazarın yazılarına, fikrine ve anlayışına katılıp katılmamak tamamen sizin özgür iradenize bağlıdır.

YASALARA %100 UYGUN

Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü haber, resim, bilgi, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak suretiyle yayınlanmaktadır.

Yazarlarımızın yazılarından kaynaklanan tüm hukuki sorumluluklar yazarlara aittir.

Yapılan yorumlardan yorum yapan kişilerin sorumluluklarındadır.

Alıntı haberlerin içerik, lisanlı, lisanssız görsel kullanımları, telif haklarına konu olan tüm hususların yasal sorumlulukları alıntı yapılan haber kaynaklarına aittir.

Sarıyer Gözlem’de yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı DİA Medya’ya aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemez.