Son Dakika Haberler

Davutoğlu, “Provokasyon ile karşı karşıyayız.”

Başbakan Ahmet Davutoğlu Cizre olayları ile ilgili konuştu.

Davutoğlu, “Provokasyon ile karşı karşıyayız.”
Okunma : 163 views Yorum Yap

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Provokasyon ile karşı karşıyayız. Provokasyonlara karşı her türlü tedbir alınacak. Devlet her türlü tedbiri almaya muktedirdir. Bazı unsurların Cizre’ye girmesine karşı önlemler alındı. Türkiye ateş çemberinin ortasında istikrar ve huzur sağlayıcısı. Türkiye’deki huzurdan rahatsız olanlar var. Olayı hem provoke edenler var, hem de kaos var görüntüsüyle olayı abartanlar var bu da gözümüzden kaçmadı” dedi.

Konya’dan Hatay’a gitmek üzere harektinden önce basın mensuplarının karşısına geçen Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:

“Devlet, her yerde her türlü tedbiri almaya muktedirdir. Dün de yine olayı daha da tırmandırmak isteyen bazı provokatif unsurların Cizre’ye sızma çabalarına karşı da çok etkin tedbirler alınmıştır. Kamuoyumuzun bunu yakından bilmesini isterim ki bu provokatörler, hem yakalanmış, bazıları da bu süreç içinde kontrol altına alınmışlardır. Bunlar da bir provokasyonla karşı karşıya olduğumuzu açık şekilde göstermektedir.”

“Sadece devlete dönük bir provokasyon değil, değişik siyasi gruplar arasında da bir çatışma ortaya çıkarmak istediler. İkisine karşı da hazır olmak lazım. Olaylar, ilk aşamasındayken sosyal medya üzerinden ve diğer yayınlarla sanki ‘Cizre’de kontrol kayboldu, Cizre’de tam bir kaos var’ görüntüsüyle neredeyse bu provokasyonlara katkıda bulunmaya çalışan bazı unsurlara da dikkatinizi çekmek isterim. Bu unsurlar da Cizre olayları üzerinden özellikle bu paralel yapılanmanın hangi kanallarla bu olayları daha da abartarak toplumda huzursuzluk çıkarma çabaları içinde olduğunu da gözümüzden kaçmadı.”
(DHA – AA – RADİKAL)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)