Son Dakika Haberler

Derbi’de bu altılıya dikkat!

Galatasaray'ı adım adım takip eden L. Tüzemen, Galatasaray'da Melo, Burak ve Sneijder'e dikkat çekerken Beşiktaş'ta Gökhan Töre , Demba ve Olcay'ı işaret etti

Derbi’de bu altılıya dikkat!
Okunma : 154 views Yorum Yap

Galatasaray’ı adım adım takip eden Levent Tüzemen, Galatasaray’da Melo, Burak ve Sneijder’e dikkat çekerken Beşiktaş’ta Gökhan Töre , Demba ve Olcay’ı işaret etti

Beşiktaş-Galatasaray derbisini kim kazanır?

Levent Tüzemen: Derbiyi ortada görüyorum. Çünkü Beşiktaş’ın son haftalarda fiziksel ve zihinsel düşüşü var. Bilic’in öğrencileri haklı olarak sezonu erken açmanın sıkıntılarını yaşıyorlar. Hamza hocayla zihinsel olarak kendini toparlayan Galatasaraylı futbolcular Ankara’da Chedjou, Sneijder ve Melo’dan yoksun 3 puanı kazanamadılar. Son dönemlerde Galatasaray’ın dışarıda ve içeride Beşiktaş’a karşı psikolojik üstünlüğü var. Dolayısıyla iki takım da kaybetmemek üzere planlarını yapacaktır. Derbinin favorisi yok.

Oktay Derelioğlu: Şuanda Beşiktaş- Galatasaray derbisi için sonucunu kestirmek zor olur. Baktığımızda favori yok. İki takım da son maçlarında kötü futbol oynadılar. Beşiktaş kötü oynayarak galip geldi. Galatasaray ise Gençlerbirliği’ne puan kaptırdı. Beşiktaş saha avantajını da düşünerek bir adım önde olduğunu söyleyebilirim. Demba Ba’nın bir öneceki maçtan daha hazır olacağını düşünüyorum. Bu da Beşiktaş’ın en büyük artısı. n

Beşiktaş-Galatasaray maçında kilit oyuncular kimler olur. Kimler ön plana çıkar?

Levent Tüzemen: Beşiktaş’ta Gökhan Töre, Veli Olcay ve Demba ba etkili silah olacaktır. Galatasaray’da Muslera Selçuk, Melo, Sneijder ve Burak derbinin kaderine etki edebilecek oyuncular.

Oktay Derelioğlu: Atiba’nın olmayışı Beşiktaş için en büyük handikap. Beşiktaş’ta oyunun kaderini etkileyecek oyuncular arasında kuşkusuz Gökhan Töre, Olcay ve Demba Ba var. Bu 3 oyuncunun performansı belirleyici olur. Galatasaray’da ise orta sahada Melo Selçuk ile olan performansı önemli.. Burak’ın ise maç içindeki skorer durumlu belirleyici olur. İki takım da defansif anlamda zaafları var.

Hamza Hamzaoğlu sizce nasıl bir sistemle çıkmalı?

Levent Tüzemen: Beşiktaş geniş alanı seven oyunculardan kurulu genç bir takım. Ancak kompakt oynayan futbolculara karşı pozisyon üretmekte zorlanıyorlar. Hamza hoca, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini iyi analiz etmeli, Fenerbahçe rakibini dar alanda oynayıp kontra ataklarla vurdu. Galatasaray da tek forvet oynayıp orta sahayı kalabalık tutmalı ve rakibine kontra atak yapacak geniş alan bırakmamalı. Bilic sizce nasıl bir sistemle çıkmalı?

Oktay Derelioğlu: Bilic’in şuanda Atiba’nın olmayışından dolayı nasıl bir sistemle oynayacağını kestirmek zor. Ancak bence Bilic’in sistemini bozmaması gerekir. Atiba’nın yerine monte edeceği futbolcuyu bulmalı ve önceki haftalarda takımın alıştığı sistemle çıkmalı.

Cüneyt Çakır’ın bu maça verilmesiyle ilgili düşünceleriniz neler?

Levent Tüzemen: Cüneyt Çakır’ın derbiye atanması yaşadığı rahatsızlık sonrası kendisine moral olacaktır. Oyuncuların da Türkiye’nin en değerli hakemine yardımcı olmaları gerektiğine inanıyorum. Cüneyt Çakır’ın tecrübesiyle derbiyi sorunsuz yöneteceğine inanıyorum.

Oktay Derelioğlu: Cüneyt Çakır da dahil bütün hakemlerimizin performanslarını beğenmiyorum. Eğer Cüneyt Çakır bu maçta futbol oynatmaya yönelik yani fazla düdük çalmazsa tamam. Ben hakemlerimizin bu anlamda futbolu bilmediğini düşünüyorum Maçın hakemine fazla güvenmediğini
belirtmek istiyorum.

Takvim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)