Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu çok sert konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu'nda konuştu.

Kılıçdaroğlu çok sert konuştu
Okunma : 216 views Yorum Yap

 

 

CHP liderinin konuşması sırasında sinirli olması dikkat çekerken birkaç kere de kürsüye vurması gözlerden kaçmadı. Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ’cü diye çikolatacı buldular, baklavacı, hoca buldular bunun içlerinden FETÖ’cü siyasetçi yok mu” sözleri ise TOBB Genel Kurulu’nda alkış aldı.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

İş adamları soruyor, ‘OHAL’e ihtiyacımız yok, ne zaman kaldıracaksınız’ diyorlar. İşinize bakın, kaldırmayacağız diyorlar.

Bir ülkenin bütün toprakları OHAL ile yönetilemez. İtiraz edenlere şunu söylemek istiyorum, BM’ye bir dilekçe verdik. O dilekçede tutulanlara insanca davranamayacağız diyorlar. Tutulanları adil yargılamayacağız diyorlar. Bu ülkede demokrasi hepimiz için geçerli. Bir ülkede düşünce özgürlüğü yoksa demokrasiyi ayakta tutamazsınız.

FETÖ’CÜ SİYASETÇİ YOK MU?

FETÖ’cü diye çikolatacı buldular, baklavacı, hoca buldular bunun içlerinden FETÖ’cü siyasetçi yok mu? Demokrasi olacak ki hepimiz düşüncelerimiz söyleyebilelim. Benim hatam varsa söyleyebileyim. Haksızlığın karşısına susan dilsiz şeytandır. Bir ülkede demokrasi yoksa o ülkem kaybetmiştir.

Güçlü ekonominin sırrı, güçlü demokrasiden geçer. Neden anayasa değişikliği konuşulmadı? Demokrasinin olmadığı bir ülkenin büyüme şansı yoktur. Demokrasi kurallarını iştemeliyiz.

‘150 GAZETECİ HAPİSTE İSE DEMOKRASİYİ ANLATAMAZSINIZ’

Eğer bir ülkede 150’nin üstünde gazeteci hapisteyse, siz demokrasiyi anlatamazsınız.

7 tane savcı değiştirdiler. Sözcü gazetesi ve Cumhuriyet gazetesi FETÖ’cüymüş. Her muhalifi FETÖ’cü diye suçlarsanız, FETÖ’cüleri ödüllendirirsiniz. Bir tane FETÖ’cü siyasetçi yok mu?

Biz başı dik duran bir Türkiye istiyoruz. Sayın Başbakan (Binali Yıldırım) geldi, açıklama yaptı ve şu cümleyi kurdu: Avrupa’daki beyaz eşyaların üçte ikisini Türkler yaptı. Buzdolabı, çamaşır makinesı üretmek bize mahsus. Teknolojisi büyük ülkeler artık bunları üretmiyor. Katma değeri yüksek ürünler üretemezsiniz, katma değeri yüksek ürünler kullanan ülke haline gelirsiniz.

‘İRAN’IN ÜNİVERSİTELERİ TÜRKİYE’NİN ÜNİVERSİTELERİNİ GEÇTİ’

Bunun için üniversitelerin bilgi üretmesi gerekir. İran üniversitelerinin ürettiği bilgiler, Türkiye’deki üniversitelerin ürettiği bilgileri geçti. Bir bildiriye imza attı diye üniversite hocasını kapının önüne koymak doğru mudur? Sevgili peygamberimiz ne diyor: ‘Alimin ölümü, alemin ölümü gibidir’ diyor ya, biz ilimi bitirdik. Üniversiteler her türlü düşüncenin tartışıldığı kurumlardır.

Kaynak: Kılıçdaroğlu çok sert konuştu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)