Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz: Haddini aşmıştır

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın CHP ile ilgili verdiği demeçlere basın açıklaması yaparak sert cevap verdi.

Mehmet Deniz: Haddini aşmıştır
Okunma : 345 views Yorum Yap

İşte Salih Bayraktar’ın yaptığı açıklamalar sonrası Mehmet Deniz’in basına gönderdiği açıklama.

‘Ya sabır bayram kardeşim. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı ve hemen bir gün sonra arife, Kurban Bayramı hem Milli hem de dini bayramımızı birlikte yaşıyoruz. AKP Sarıyer İlçe Başkanı çıkmış böyle bir günde bir yerel gazeteye öyle bir demeç vermiş ki! Nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan bilgisizce. Hadi siyasi büyükleriniz hep Milli bayramlarda Atamızın huzuruna çıkacakları gün hastalanırlarda, bir de dini bayramlar var her halde onu unuttunuz.

“BAYRAMLARDA BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLİR”

Bayramlarda dostluk, kardeşlik birlik ve beraberlik mesajları verilir, Ancak siz gene bildiğinizi okudunuz, yine nefret, yine kin ve yine kutuplaştırıcı bir demeçle halkın huzuruna çıktınız ve beni böyle bir günde size üzülerek cevap vermek zorunda bıraktınız! Bu ülkede dolayısıyla Sarıyer’de insanlarımız, Çanakkale’ye Milli bayramlar da fırsat buldukça, bazen kendi imkanları ile bazen de belediye imkanları ile giderler, O ruhu yerinde yaşamak isterler, Sarıyer Belediyesi’nin büyük destanın başladığı 26 Ağustos 30 Ağustos’ta otobüslerle Çanakkale’ye vatandaşları götürmesini ne hakla eleştirirsin! Bu Sarıyer halkına yapılan bir saygısızlık olduğu gibi, Milli değerlerimize de saygısızlıktır. Vatandaş Sarıyer’de gerek referandum sonuçları, gerekse seçim sonuçlarında görüldüğü gibi sizden bunun hesabını sorar.

“YUSUF TÜLÜN TESPİTİNİZ DOĞRU”

 Bir başka tutarsız ve cahilce bir konuda Sarıyer’i başka yerden gelip yönetiyorlar diyorsun, Sarıyer CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç, 55 yıldır Rumelihisarı Mahallesi’ndeki gecekondusunda ve CHP İlçe Başkanı olarak 45 yıldır Sarıyer’de muhtelif mahallelerde kirada oturuyorum. Ancak size daha öncede söylemiştim. Sarıyer siyasi bilginiz çok yetersiz, Bağcılar ilçesinden gelip Sarıyer’ de 10 yıl belediye başkanlığı yapan Yusuf Tülün’den mi bahsediyorsunuz? ve 10 yıl kayıp derken İlçemize bir çivi çakılmayan yılları mı hatırlatıyorsunuz insanlarımıza, Sevgili başkan siz şunu da bilmiyorsunuz. Maslak Mahallesini Sarıyer’e katma değer katsın diye bağlamadınız. Maslak bağlandı derken Ayazağa Mahallesi bağlandı demiyorsun ve Ayazağa’lı kardeşlerimizi yok sayıyorsun, Maslak’la birlikte Huzur Mahallesi’ni ve 75 bin nüfuslu 25 bin seçmenli Ayazağa Mahallesini de bir gece operasyonu ile Sarıyer’e bağladınız. Amacınız Sarıyer’e katma değer katmak değil, Sarıyer’e bağlanmadan önce çok yüksek oy aldığınız Ayazağa’lı kardeşlerimizin oyu ile Sarıyer’i kazanacağınızı sandınız. Ayazağa’lı vatandaşlarımız bu şark kurnazlığının farkına vardı ve Sarıyer’e bağlandıktan sonra her seçimde CHP’nin oyları arttı. Bu demecinizde onları yok saymanızın o mahalleden bahsetmemenizin hesabını gelecek seçimlerde size sorarlar, bunu da bilesiniz.

 “BAYRAK EDEBİYATIYLA KOMİK DURUMA DÜŞÜYORSUNUZ”

Bayrak edebiyatınızla komik duruma düşüyorsunuz, Çanakkale ye giden yolcuları üzüyorsunuz. 30 Ağustosları, 29 Ekimleri yok sayanların ne bayrak sevgisine ne de vatan sevgisine inanılır. Hamdolsun ki Allahıma ben her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alırım diyen bir parti liderinin ilçe başkanı değilim. Sarıyer 10 yıl kaybetmiş demişsin ve yukarı da belirttiğim gibi Sarıyerli olmayan Yusuf Tülün’ü kastetmişsin. Doğru, teşekkür ederim tespitinize. Bak doğruya doğru diyorum. Ancak bu İstanbul’un 25 yılını, yaşanmaz hale getirdiğiniz, güzelim Ülkemizin de 16 yılını kaybettirdiniz onu unutmuşsun kardeşim.

“SARAYLARINIZDAN HERŞEY GÜZEL GÖRÜNEBİLİR”

Bak kardeşim; sizin oturduğunuz sahildeki küçük yeni saraylarınızdan işler iyi gözüküyor olabilir, sizin mahallede işler tıkırında olabilir, yukarılara kenar mahallelere yani bizim  mahalleyi gel beraber gezdireyim sizi, işler hiç iyi değil, yoksulluk, işsizlik ve mülksüzlük can yakıyor. Üstelik mülklerine göz diktiğiniz, Sarıyer Belediyesi tarafından sizinde başta onayınızla mahalleler imar islah planları ilçe belediye meclis kararı ile geçtiği halde, sizin yönetiminizdeki İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine dahi getirilmeden, bürokratlarınızın engeline takıldı.

“ORMANLARI KORUMAKTAN SİZ Mİ  BAHSEDİYORSUNUZ?

Bırakın Sarıyerlileri, ormandaki ayılar bile güler bu sözlerinize. Çünkü orman katliamına dayanamayıp denizden karşıya kaçtı hayvanlar, insan nasıl dayansın? Benim yorum yapmama gerek yok. Benden söylemesi vatandaş bu haksızlıktan, hukuksuzluktan dolayı burnundan soluyor. Bunu çözmeden yukarılara çıkmayın derim. Sarıyer’li vatandaşlarımızdan bayram günlerinde böyle bir yazıya cevap vermek zorunda kaldığım için özür diler, 30 Ağustos Zafer ve Kurban Bayramımızı kutlarım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)