Son Dakika Haberler

Nemlendirici Krem Ne İşe Yarar?

Nemlendirici krem günümüzde vazgeçilmez kurtarıcımız durumundadır.

Nemlendirici Krem Ne İşe Yarar?
Okunma : 430 views Yorum Yap

Bunun nedeni cildimizin gün içerisinde fazla tahribata maruz kalması ve bu nedenle nem kaybetmesidir. Nemlendirici kremler cildin nem tutma becerisini arttırmakta ve cildin doğal nem dengesini korumasına yardımcı olmaktadır. Bu kremler aynı zamanda nemlendirici formları arasında en çok tercih edilen formlardır ve her cilt tipine göre özel olarak üretilmektedirler.

Nemlendirici krem cildinizin nemi tutmasını dolayısıyla nemlenmesini sağlarken aynı zamanda cildinize de bebeksi bir yumuşaklık verecektir.

Nemlendirici Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Nemlendirici krem seçerken birçok noktada dikkatli olunması gerekir. Bunların en başında ilk ve en önemlisi seçtiğiniz nemlendiricinin cilt tipinize uygun olmasıdır. Ayrıca birçok kişinin gözünden kaçan bir diğer noktaysa gece ve gündüz ürünlerinin farklılığıdır. Kozmetik ürünlerinin geneli gece ve gündüz olmak üzere farklı özelliklere göre üretilirler. Ayrıca nemlendirici seçerken hangi mevsimde olduğunuzda büyük bir öneme sahiptir. İçinde bulunulan mevsime göre nemlendirici seçmek cildi olumlu yönde etkileyecektir.

Nemlendirici krem kış ayları içerisinde alınıyorsa yoğun kıvamlı nemlendiriciler tercih edilmeli, yaz aylarında alınıyorsa yapısında SPF bulunan nemlendiriciler tercih edilmelidir. Nemlendirici krem seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yaş faktörüdür. Bu faktörde genel olarak gözden kaçırılır. Yaşınıza uygun nemlendirici almanız durumunda üründen maksimum fayda alırsınız.

Ayrıca gözaltları için kullanılacak olan nemlendiricinin farklı olması gerekir. Çünkü gözaltı bölgeleri vücudun diğer bölgelerine nazaran daha hassas bir yapıdadır. Ürünleri https://www.petitemaison.com.tr/yuz-bakim-urunleri inceleyebilirsiniz.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)