Ak Parti Sarıyer adayı belli oldu mu.
63 okunma

Ak Parti Sarıyer adayı belli oldu mu.

ABONE OL
10 Ocak 2024 23:45
Ak Parti Sarıyer adayı belli oldu mu.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti Sarıyer’de kimi belediye başkan adayı olarak 3 dönemdir ilçede belediye başkanlığını kazanan CHP’nin karşına koyacağı aday belli oldu mu.

Seçim yaklaştıkça belediye başkanlıkları da bir bir partiler tarafından açıklanmakta. İnternete sızan bir listeye göre Ak Parti Sarıyer’de kiminle yarışa gireceğine karar verdi. Sosyal medyada paylaşılan listeye göre, her dönem ismi geçen ve aday olması durumunda iddialı olacağı söylenip aday gösterilmeyen Şems Çakıroğlu Ak Parti’nin Sarıyer belediye başkan adayı olarak açıklanacak.

Çakıroğlu kimdir?

Şems Çakıroğlu, 1971’de İstanbul Sarıyer’de doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Sarıyer’de tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde 1992-1995 yılları arasında okudu. 1998 de girdiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi.

1994 yılında Sarıyer Belediyesi’nde memuriyete başladı ve kısa sürede şef ve müdür oldu. 2000 yılında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev aldı ve dört yıl bu görevi sürdürdü. Bu süre içerisinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bimtaş ve Beltur’da Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. 2004 yılında İETT’deki şube müdürlüğü görevinden Sarıyer Belediyesi’ne Başkan Yardımcısı olarak atandı ve beş yıl bu görevde kaldı.

Dokuz yıldır T.C Devlet Demiryolları İşletmeleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı; TCDD’yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın Genel Sekreterliği, Raytur Şirketinin yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Filiz Hanım ile 1997 yılında evlenen Şems Çakıroğlu; Şamil, Mustafa, Betül, Yusuf ve Sare’nin babasıdır.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP