Belediyeden çiftçiye yardım eli.
4 okunma

Belediyeden çiftçiye yardım eli.

ABONE OL
25 Nisan 2017 17:43
Belediyeden çiftçiye yardım eli.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sarıyer Belediyesi, kışın yağan kar nedeniyle sera örtüleri zarar gören Gümüşdereli 127 çiftçiye yeni örtü hediye etti.

Bugün Gümüşdereli vatandaşlarla kahvaltıda bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, üreticinin doğal afet nedeniyle uğradığı zararı başından beri bildiklerini, ancak yapılan yardımın referandum nedeniyle daha önce mağdur kişilere verilmediğini söyledi. Genç, “Bu yardımı size daha önce yapsaydık, seçim yatırımı diye nitelendirenler olabilirdi, bu nedenle referandum sonrasına bıraktık.”dedi.

SİZİN DEĞERİNİZİ BİLİYORUZ

Çiftçilerle kahvaltı yapıp, onların sorunlarını dinleyen Sarıyer Belediye Başkanı Genç, “Sizlerin çalışmalarından çoğu kimsenin haberi yok. Siz burada zor şartlar altında sebze, meyve, süt ve süt ürünleri üreterek, kent merkezlerinde yaşayan bizlere ulaştırıyorsunuz. Biz bunun değerini biliyoruz ve bu nedenle her zaman yanınızdayız” dedi. Gümüşdere’nin sahip olduğu tarım toprakları nedeniyle çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Genç, İSKİ tarafından Gümüşdere’ye yaptırılmak istenilen arıtma tesisinin de yer seçme konusunda yanlış bir proje olduğunu belirterek, projenin yapılan girişimlerle şimdilik askıya alındığını söyledi.

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ

 Çoğunluğu göçmen olan Gümüşderelilere, yaz aylarında Selanik’e bir gezi düzenleme konusunda da söz veren Genç, 127 çiftçinin seralarında kullanılmak naylon koruyucu örtü dağıttı. Gümüşdere muhtarı, Ziraat Odası Başkanı ve Gümüşdere halkı yapılan yardımdan dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti. Programa Başkan Genç’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Meclis Üyeleri Oktay Aksu, Mustafa Bakır ve Özkan Sucu da katıldı.
Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP