TBMM’de yoğun mesai başlıyor
7 okunma

TBMM’de yoğun mesai başlıyor

ABONE OL
15 Ağustos 2016 10:16
TBMM’de yoğun mesai başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Genel Kurulu, tatil öncesinde iki düzenleme için mesai yapacak.

Genel Kurul, yarından itibaren “torba yasa tasarısı”nı görüşecek. “Temel kanun” olarak 3 bölüm halinde görüşülecek olan tasarı, proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV’siz araç, ticari araçların yenilenmesinde vergi teşviki, Hakkari ve Şırnak’ın ilçeye dönüştürülerek Yüksekova ve Cizre illerinin kurulmasına ilişkin düzenlemeleri içeriyor.

Genel Kurul, torba yasa tasarısını yasalaştırdıktan sonra Türkiye Varlık Fonu kurulmasına ilişkin yasa teklifini de ele alacak.

Teklif, bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek. Meclis, bu iki düzenlemeyi yasalaştırdıktan sonra çalışmalarına ara verecek. Meclis’in, 20 Eylül’e kadar tatile girmesi bekleniyor.

KOMİSYON YARIN ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAK

Öte yandan, kısmi anayasa değişikliği için AKP, CHP ve MHP’den birer milletvekilinden oluşan komisyon, yarından itibaren çalışmalarına başlayacak.

AKP Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak’tan oluşan komisyon, Anayasa değişikliğiyle ilgili önerilerini ele alacak.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP