Zekeriyaköy’lü CHP’lilerden yalanlama
5 okunma

Zekeriyaköy’lü CHP’lilerden yalanlama

ABONE OL
8 Ekim 2017 20:25
Zekeriyaköy’lü CHP’lilerden yalanlama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Sarıyer’de devam eden kongre seçimleri bugün Zekeriyaköy’de yaşanan ‘kıran kırana’ bir seçimle devam etti.

Büyük bir çekişme ve rekabetin yaşandığı seçimde tabiri caizse “kıran kırana” bir çekişmeye sahne oldu.

Mahallede bir tarafta belediye başkan yardımcısı Gökan Zeybek’in başı çektiği beyaz liste, bir tarafta da mahallede bir araya gelen partililerin oluşturduğu pembe liste yarıştı.

Çok çekişmeli olması nedeniyle heyecan içinde sonucu beklenen seçimin galibi ise 1 oy farkla pembe liste oldu.

Fakat sayım sırasında yaşanan sayılan oy toplamı ile imzaların tutmaması beraberinde bir tartışmayı da getirdi. Gökan Zeybek ve arkadaşlarının itiraz ettiği seçimde yaşanan tartışmalar nedeniyle imzalar tekrar sayılamazken. Seçimde görev almış olan ilçe yönetimi seçim sonucunu Pembe liste 123, Beyaz liste 122 olarak duyurarak seçimin sonucunu ilan ettiklerini ve itirazların ilçeye yapılmasını belirterek seçimi sonlandırdı.

Bu sonuç sonrası üyeler arasında yoğun ve hararetli tartışmalar genel ahlak ve anlayış çerçevesinde her hangi bir şiddet yaşanmadan demokratik tepkiler ve tartışmalar çerçevesinde yapılırken bir haber sitesinin “Seçimde yumruk yumruga kavga’ çıktı. “CHP delege seçimleri kavgalarla sürüyor” gibi aslı olmayan haberler ise partililer tarafından sitemiz aranarak yalanlandı.

Bahsi geçen haberde anlatıldığı gibi asla bir yumruklaşmanın yaşanmadığını belirten Zekeriyaköy’lü CHP’liler sahibinin ismi son zamanlarda yeni kurulacak parti ile anılan malum haber sitesinin yazdıklarının asla gerçeği yansıtmadığını belirttiler.

 

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP