Son Dakika Haberler

İBB Sarıyer yolunu kapattı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, Piyasa Caddesi’nde kaldırım genişletme gerekçesiyle ana caddeyi yarı yarıya daralttı.

İBB Sarıyer yolunu kapattı!
Okunma : 280 views Yorum Yap

İBB yaptığı bu uygalama ile işgüzarlık Sarıyer’i ayağa kaldırdı. Büyükdere’deki Rus Sefareti’nin hemen önünde çalışma yapan Büyükşehir ekipleri, günde sadece birkaç kişinin bile geçmediği güzergahta kaldırım çalışması başlattı. Ancak tam da kavşakta başlatılan kaldırım genişletmesi yüzünden Piyasa Caddesi neredeyse yarı yarıya daraldı. Bu durum hem Sarıyer girişinde trafiğe neden olacak hem de trafik kazalarına davetiye çıkacak.

MUHTARLAR VE VATANDAŞLAR İSYANDA!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı işgüzarlığa muhtarlar, yoldan geçen sürücüler ve bölgedeki vatandaşlar isyan ediyor. Çalışmanın yapıldığı noktaya giden 3 muhtar, belediye ekiplerinden çalışmayı durdurmalarını ve yolu betonlamaktan vazgeçmelerini istedi ve işgüzarlığa tepki gösterdi. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel ile Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci rezalete büyük tepki göstererek Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan bu tehlikeli çalışmaya hemen son vermeleri çağrısında bulundu.

CADDEYİ DARALTMAK CİNAYETE DAVETİYE ÇIKARIR

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptıkları kaldırım çalışmasını yerinde denetleyen ve duruma tepki gösteren muhtarlar seslerini duyurmak için Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederekGenel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu‘ya konuştular. Muhtarlar söz konusu çalışmanın bir an önce durdurulmasını ve Piyasa Caddesi’nin betonla daraltılmasına hemen son verilmesini istedi.

ALİ YAZICI; “CADDE DARALTILIRSA KAZALAR KAÇINILMAZ OLUR”

sariyer-ibb-kaldirim-calismasi (7)

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı şöyle konuştu; “Bu rezalet yüzünden telefonlarım ve muhtarlığımın telefonları susmuyor. Vatandaşlar ve yoldan geçen herkes bu çalışmaya tepkili. Piyasa Caddesi neredeyse yarım şerit daraltılmış. Orada zaten kaldırım var bu kadar genişletmeye gerek yok, insanlar zaten sahili kullanıyorlar. Orada eğer İSPARK’a yer açmak isteniyorsa bu çok yanlış olur. Burası kavşak ve buradaki en küçük yol daraltılması trafik kazalarına davetiye çıkarır. Eğer orada ölümlü kazalar meydana gelirse bunun sorumlusu Büyükşehir Belediyesi’dir. Bir an önce bu çalışmaya son verilmeli ve cadde eski haline getirilmelidir. Mahalle muhtarı olarak vatandaşlarımızı Alo 153 şikayet hattını aramaya ve sosyal medya üzerinden Büyükşehir’e bu konudaki rahatsızlıklarını iletme çağrısında bulunuyorum. Durum çok ciddi ve tehlikeli”

SİNAN YÜKSEL; “TRAFİK FELÇ OLUR”

Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel ise şunları söyledi; “Eğer bu kaldırım çalışması bu haliyle tamamlanırsa Sarıyer Merkez’e zaten zor olan girişler daha da zorlaşır. Trafik Büyükdere Liseliler Parkı’ndan itibaren kilitlenmeye başlar. Sarıyer’in trafiği tam anlamıyla felç olur. Bu çalışmaya gerekçe olarak karşı tarafa araç park edilmesi gösteriliyor. Oysa sahil şeridindeki parklanma trafiği çok etkilemiyor, çünkü mevcut yol geniş. Ancak kaldırım daraltması yapılırsa burada neredeyse her gün trafik kazaları meydana gelir. Biz muhtarlar olarak keşke demek istemiyoruz ve Büyükşehir Belediyesi’ni en kısa sürede bu hatadan vazgeçmeye davet ediyoruz. Aksi halde çok kişinin trafik kazaları yüzünden canı tehlikeye girer”

SİNAN DEMİRCİ; “BÖYLE BİR REZALET OLMAZ”

Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci de yapılan kaldırım çalışmasına şu sözlerle tepki gösterdi; “Sarıyer’i bilmeden ve muhtarların da görüşlerini almadan bu tür çalışmalar yapmak çok sakıncalı. Oradan iki otobüs aynı anda geçemez. Kafa kafaya çarpışabilir. Zaten gündüzleri bile bu haliyle orası çok tehlikeli. Şimdi eğer yol daha da daraltılırsa o zaman hem gece hem de gündüz kazalar kaçınılmaz olur. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan bu çalışmayı bir an önce sonlandırmasını ve projeyi yeniden gözden geçirmesini istiyoruz”

Kaynak: Sarıyer Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)