Son Dakika Haberler

İYİ Parti’ listelerine Sarıyer’den iki isim!

İYİ Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla İstanbul’un seçim bölgelerindeki milletvekili adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yaptı.

İYİ Parti’ listelerine Sarıyer’den iki isim!
Okunma : 298 views Yorum Yap

İYİ Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla İstanbul’un seçim bölgelerindeki milletvekili adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yaptı. Milletvekilliği listesinde Sarıyer’den Mustafa Yazıcı ve Vedat Taylan Yıldız girdi.

İYİ Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde milletvekili olmak isteyen aday adayları için aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu 15 ilde “ön seçim” şeklinde temayül yoklaması kararı almıştı.

Bu kararın ardından İYİ Parti, İstanbul’daki temayül yoklamasını gerçekleştirdi. Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan ön seçimlerde parti üyeleri milletvekili olarak görmek istedikleri isimler için oy kullandı. 2. bölgede en çok katılım gösteren İlçe Gaziosmanpaşa olurken, Sarıyer’in ikinci sırada yer alması dikkat çekti.

İstanbul’un 3 seçim bölgesinden herhangi birinde milletvekili olmak için başvuruda bulunan aday adayları da burada kurulan stantlarda tanıtım çalışmaları yaptı.

SARIYER’DEN İKİ İSİM LİSTEDE

İstanbul 2. Bölgede yaklaşık 3300 oy kullanan üyeler, milletvekili sıralamasında önemli rol oynadı. Kullanılan oy sonrası 2107 oy alan İstanbul eski İl Başkanı ve şu an Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu 1. sırada çıkarken, 86 aday adayı arasında İYİ Parti Sarıyer eski İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı 1306 oy alarak 7. Sırada yer aldı. Sarıyer Belediyesi’nin İYİ Partili Meclis Üyesi olan ve milletvekili aday adaylığı için istifa eden Vedat Taylan Yıldız ise 724 oy alarak 13 sırada kendine yer buldu.

Mustafa Yazıcı

Mustafa Yazıcı

Vedat Taylan Yıldız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)